Anasayfa » Önder Aytaç Bosna Hersek’teki okulların FETÖ bağlantısını ortaya döktü
FETÖ'de Bugün

Önder Aytaç Bosna Hersek’teki okulların FETÖ bağlantısını ortaya döktü

onder-aytac-kimdir

Okulların örgütle bağlantısını kabul etti

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY), dünyanın farklı ülkelerinde varlığını sürdürebilmek ve derin kadrolara sızabilmek için eğitim-öğretim faaliyetlerini maşa olarak kullanıyor. Özellikle ABD’deki Charter Ağı ile örgütün varlığını artırmak ve finansal gücünü katlamak için eğitimi nasıl suistimal ettiğini özel haberimizde anlatmıştık. Ancak FETÖ’nün tüm faaliyetlerine rağmen, ABD’de ve Avrupa’nın bazı ülkelerinde FETÖ tehlikesine karşı gözler açıldı. Hatta, örgüt içinde bile FETÖ okullarını eleştiren sesler yükselmeye başladı. Firari FETÖ mensubu Önder Aytaç, sosyal medyada yaptığı bir açıklamayla, Avrupa’da Bosna Hersek’teki FETÖ okullarını topa tuttu. Bunun yanı sıra, Bosna Hersek’teki okulların terör örgütü ile bağlantısını da kabul eden Aytaç, buradaki okulların borç batağında olduğunu ve personellerin kötü şartlarda çalıştırıldığını söyledi.

Bosna Hersek’teki FETÖ okulları borca batmış durumda

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da faaliyet gösterdiği bilinen FETÖ ile bağlantılı iki özel okulun, borç batağında olduğu ortaya çıkmıştı. Okulların, 235 bin avro (1,67 milyon TL) vergi borcunu hâla ödemediği anlaşılmıştı. Bosna Hersek Federasyonu (FBIH) Vergi İdaresi’nin, 30 Haziran 2018 itibariyle vergi borcu 25 bin avronun üzerinde olan firmaların isimlerini kamuoyuyla paylaşmasıyla, bu gerçek ortaya çıkmıştı.

Bosna Herstek’te faaliyet gösteren “Bosna Sema Eğitim Kurumları”, FETÖ’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin ardından ilk önce ABD merkezli “Global Education” şirketine satılmış, ardından da İngiliz “Richmond Park Education” isimli şirkete devredilmişti. Son 5 yılda iki kere el değiştiren okullar için, her seferinde örgüt bağlantısı inkâr edilmişti.

Önder Aytaç örgüt yönetimini topa tuttu

2014 yılında Türkiye’den firar eden Önder Aytaç, sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Aytaç, yaptığı açıklamada;

“Bosna’daki hizmet hareketine ait okullar borç batağında mı? Bosna’daki öğretmenleri köle olarak mı görüyorsunuz? Neden maaşlarını çok az veriyorsunuz? Kıdem tazminatlarını ödemiyorsunuz? Bosna’da restoran ve turizm şirketi vb. işletmeler açmak ne zamandan beri hizmet oldu?” şeklinde konuştu.

Ardından Aytaç, “Bosna Sema Eğitim Kurumları” olarak bilinen FETÖ bağlantılı okulların önce ABD merkezli “Global Education” ve ardından İngiliz “Richmond Park Education” şirketine satıldığını şu sözlerle itiraf etti:

“İngiliz şirketi aldı, Amerikan şirketi aldı, diyorlar ama o da dünyanın pek çok yerinde söyledikleri yalanın bir diğer çeşidi. Herkes biliyor kimlerin aldığını ya da almadığını. Mustafa Özcan, Talip Küçük, Mustafa Yeşil konsorsiyumu ya da bir çeşit diğer benzeri.”

KAYNAK: ANADOLU AJANSI

Kategoriler