Anasayfa » Ömer Faruk Kavurmacı savunma yaptı
FETÖ'de Bugün

Ömer Faruk Kavurmacı savunma yaptı

Ömer Faruk Kavurmacı, TUSKON toplantısında hükûmete yönelik tehdit sözlerini alkışlamadığını öne sürdü.

FETÖ’nün iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan TUSKON ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davanın 6. duruşması başladı.

Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın tutuklu damadı Ömer Faruk Kavurmacı, 1 Mart 2014’te TUSKON 5. Olağan Genel Kurulu’nda Rızanur Meral’in açılış konuşmasını ayağa kalkmayarak protesto ettiğini ve alkışlamadığını savundu.

Ömer Faruk Kavurmacı, “Şahsıma isnat edilen suçlamaları kabul etmiyorum. FETÖ örgütü üyesi değilim. Bilerek ve isteyerek bu örgüte yardım etmedim, örgütün propagandasını da yapmadım.” diye konuştu.

Kavurmacı, TUSKON Başkanı Rızanur Meral ile bazı gezilere katıldığını ancak bunların dışında bir iletişiminin bulunmadığını savundu.

Kavurmacı, TUSKON 5. Olağan Genel Kurulu’nda hükûmete tehdit içeren sözlerin söylendiği konuşmayı da ayağa kalkmayarak protesto ettiğini ve konuşmayı alkışlamadığını belirtti.

Kavurmacı şunları söyledi:

“Bu olaydan sonra hemen istifa ettim ancak istifam kabul edilmedi. Noter aracılığıyla resmi olarak ilk istifa eden kişi benimdir. Hakkımda hediye kartı vermem ve maaşlı çalışan iki kişinin ödemelerini yapmış olmam FETÖ’ye yardım suçlaması olarak kabul edilemez. Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 Haziran 2014’te yaptığı açıklamadan sonra Fatih Koleji’nde okuyan çocuklarımı okuldan aldım, başka bir okula kaydettim. FETÖ’yle iş birliği olan kimseyle iletişimim yoktur. 1 dolarım yoktur, ByLock kullanmadım. Örgütün okullarında ve yurtlarında kalmadım. Zaman gazetesine aboneliğim yoktur. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’yi destekledim. Seçimlerde AK Parti’nin resimlerini duvara kaplattırdım. Devlet büyüğüne hakaret eden Rızanur Meral’i tek alkışlamayan bendim. Yurt dışında çok sayıda mağazam olmasına rağmen yurt dışına gitmedim. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra da yurt dışına gitmedim. Mayıs ayında tahliye oldum, yine gitmedim. 13 aydır tutukluyum. 4 bin 200 çalışanı, 500 mağazası olan bir şirketin ortağıyım. 2 çalışana ödenen maaşla şirketlere el konulması izah edilemez. Tahliyemi talep ediyorum. Şirketlerimdeki kayyum kararlarının kaldırılmasını istiyorum.”

Kaynak: Habertürk

Kategoriler