Anasayfa » “Oğlunun geleceğiyle oynuyorsun”
FETÖ'de Bugün

“Oğlunun geleceğiyle oynuyorsun”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin Ankara’nın Polatlı ilçesindeki 58. Topçu Tugayı ve Topçu ve Füze Okul Komutanlığında görevli 330 kişi hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle iddianame hazırladı.

“Hoca efendinin ne kötülüğünü gördün?”

İddianamede, Tanık Mustafa Yaşar’ın ifadelerine yer verildi. Oğlu İsmail Harun Yaşar’ın Topçu ve Füze Okul Komutanlığında daha önce uzman çavuş olarak kurs gördüğünü anlatan Mustafa Yaşar, ziyaret için bulunduğu Abdülkerim Ceyhan’ın odasında Yüzbaşı Oğuz ve bir albayın bulunduğunu, sohbet sırasında Fetullah Gülen’in adının geçtiğini ve “O sahtekar, üçkağıtçı. Ne hocası?” dediğini ifade etti. Yaşar, bunun üzerince Oğuz’un, “Hoca efendinin ne kötülüğünü gördün? Ona hakaret edemezsin” dediğini anlattı.

Kendisinin “Ne hakareti? Bu adam ahlaksızın, şerefsizin teki. Türkiye’ye en büyük kötülüğü yapıyor. Suçu yoksa neden Türkiye’ye gelmiyor, Amerika’da kalıyor?” dediğini belirten Yaşar, ardından Ceyhan’ın “Hoca efendi istediği yerde oturur. Herkesin oturacağı yeri sen mi tayin edeceksin? Oğlun İsmail’in geleceği ile oynuyorsun.” dediğini aktardı.

Buna, “Benim oğlum şehit yeğeni, şehit kanı taşıyor” diye cevap verdiğini söyleyen Yaşar, oğlu ile görüştürülmediğini, oğluna Yüzbaşı Oğuz’un psikolojik baskı yaptığını ve neticesinde oğlunun intihara teşebbüs ederek, yaralandığını beyan etti.

Kaynak: AA

Kategoriler