Anasayfa » Nazlı Ilıcak duruşmada ağladı
FETÖ'de Bugün

Nazlı Ilıcak duruşmada ağladı

FETÖ’nün darbe girişiminden iki gün önce örgütün kanalında darbenin sinyalini veren Nazlı Ilıcak, bugünkü duruşmada ağlayarak tahliyesini istedi.

15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 7 sanığın yargılandığı davanın duruşması İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesindeki görüldü.

Tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak, Yakup Şimşek, Fevzi Yazıcı ve Şükrü Tuğrul Özşengül hazır bulunurken diğer tutuklular Ahmet Altan ve Mehmet Altan ise SEGBİS ile duruşmaya katıldı.

Söz alan cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasını henüz hazırlayamadığını belirterek tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verilmesini istedi.

Nazlı Ilıcak ağladı

Mahkeme Başkanı taleplere ilişkin beyanda bulunmaları için sözü tutuklu sanıklara verdi. Avukat ile görüşme kısıtlılığının sürdüğünü iddia eden Nazlı Ilıcak, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

Ilıcak, “Attığım tweetlerimde darbe karşıtı açıklamalar yaptım ve ‘Darbeyi lanetliyorum.’ dedim. Bütün hayatım boyunca darbelere karşı olmuş biri olarak bunu içime sindiremiyorum. 27 Mayıs’tan beri darbelere karşıyım. Bu berbat darbe gerçekleşiyor, ben Bodrum’da haber alıyorum. Yok efendim ‘Nazlı Ilıcak darbeciymiş’, bunu kimseye anlatamazsınız.” diye konuştu.

“Yaşına binaen” tahliye istedi

Çok zor şartlar altında olduğunu belirten Ilıcak, “Yaşıma binaen de biran önce çok zor şartlar altında yaşadığımı belirterek tahliyemi istiyorum.” dedi.

Kaynak: Ensonhaber

Kategoriler