Anasayfa » Nazlı Ilıcak darbeden haberdar olmadığını iddia etti
FETÖ'de Bugün

Nazlı Ilıcak darbeden haberdar olmadığını iddia etti

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bilen ve bu konuda çağrışım yapan mesajlar veren 17 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü.

İddianamenin özetinin okunmasının ardından savunmasına başlayan tutuklu sanık Nazlı Ilıcak, cezaevinde bulunduğu 11 ayın ardından savunma yapabildiği için mutlu olduğunu, FETÖ’nün nasıl gizli ve sinsi bir örgüt olduğundan iddianamede bahsedildiğini, FETÖ ile ilgili hiçbir irtibatının bulunmadığını iddia etti.

İddianamede somut olarak sunulan tek belgenin FETÖ’cü savcı Zekeriya Öz ile “kartopu” oynamasının olduğunu söyleyen Ilıcak, iddianamede kartopu oynayarak Öz’ü aklamaya çalıştığının iddia edildiğini aktardı.

Kendisinin sadece gazeteci olduğunu dile getiren Ilıcak,”Biz gazeteciler röportaj yaparız ve dikkat çekici bir fotoğraf kullanırız. O zamanlar Zekeriya Öz terör örgütü üyesi değil. Açığa alınmış bir savcı. Baktım kar yağıyor aldım elime bir kartopu ona da verdim bir tane çekildik. Bu önemli bir şey değil. Aklamak için yapılmadı.” diye konuştu.

Nazlı Ilıcak, iddianamede “terör örgütüyle organik bağının olmadığını ama darbeden haberdar olduğunun” iddia edilmesi için “Ben nereden haberdar olabilirim?” dedi.

Ilıcak, 15 Temmuz’dan iki gün önce 13 Temmuz 2016 günü FETÖ’ye bağlı Can Erzincan kanalında darbeyi ima etmişti.

Kaynak: AA

Kategoriler