Anasayfa » Mustafa Akın Dosyası
Cinayetler

Mustafa Akın Dosyası

İşadamı Mustafa Akın
Habertürk’ün 15 Temmuz 2016 tarihli bir haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Fethullahçı Terör Örgütü”ne (FETÖ) ilişkin ana soruşturmasını tamamladı. Fethullah Gülen ve örgütü FETÖ, Necip Hablemitoğlu’nun öldürülmesi, Danıştay saldırısı ve Mustafa Akın’ın öldürülmesi ile suçlandı.

İşadamı Mustafa Akın, 2013 yılında Ankara’da 8 kişinin silahlı saldırısı neticesinde hayatını kaybetmişti. Sabah Gazetesi’nin haberine göre Akın cinayetini araştıran Organize Suçlar Şubesi çarpıcı detaylara ulaştı. Elde edilen HTS kayıtları, ihbar mailleri, cinayeti işleyenlerce kullanılan silâhların kriminal sonuçları ile dönemin İstihbarat Şube biriminde görevli olmakla beraber şu anda FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emniyet müdürü H.G. ve Organize Şube Müdürü O.Ş.K.’nin cinayeti menfaat karşılığı örtbas ettiği iddia edildi.

Screenshot_8
2007 yılında öldürülen Hrant Dink’in Agos Gazetesi önündeki cesedi

Habertürk’ün 15 Temmuz 2016 tarihli bir haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Fethullahçı Terör Örgütü”ne (FETÖ) ilişkin ana soruşturmasını tamamladı. Aralarında Fethullah Gülen, Hidayet Karaca, Ekrem Dumanlı, Akın İpek ve eski milletvekili İlhan İşbilen’in de bulunduğu 73 sanık hakkında ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 65’er yıl süreli hapis cezası istemli 660 sayfalık iddianame hazırlandı. Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun tarafından hazırlanan, Gülen’in bir numaralı sanık olduğu iddianamede, FETÖ’nün arkasında ABD ve CIA’nın olduğunun açığa çıktığı ileri sürüldü. “Cemaatin bütün faaliyetleri değil, cemaatin içine sızdığı ileri sürülen bir suç veya terör örgütlenmesi paralel devlet yapılanmasının eylemleri soruşturmanın konusudur” ifadesi yer aldı.

FETÖ’nün gerçekleştirdiği iddia edilen cinayetlere değinen ve de Hrant Dink cinayetinde FETÖ parmağı üzerinde duran haberde ayrıca Mustafa Akın cinayetinin de iddianamede yer aldığı bildiriliyor. Örgütün amaçlarını gerçekleştirmek adına, örgüt icraatlarının önüne geçebileceği isimleri hedef haline getirdiğini belirten Habertürk, Danıştay saldırısı, Necip Hablemitoğlu gibi isimlerin yanı sıra Mustafa Akın’ın da FETÖ tarafından öldürüldüğü iddiasını haber yaptı.

Kasten Öldürme: Necip Hablemitoğlu’nun öldürülmesi, Danıştay saldırısı, Mustafa Akın’ın öldürülmesi.

Kaynaklar

Sabah – Kirli Cinâyette Paralel Parmağı

Habertürk – FETÖ Anadosyasında Gündemi Sarsacak Suçlamalar

Kategoriler