Anasayfa » MİT tırları kumpasında aracılık yapan avukat yakalandı
FETÖ'de Bugün

MİT tırları kumpasında aracılık yapan avukat yakalandı

FETÖ imamı Hamza Ali Ece ile MİT tırları kumpasından tutuklu jandarmalar arasındaki irtibatı sağladığı anlaşılan ByLock kullanıcısı avukat Deniz Akbulut tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Tutuklu jandarmalar ile irtibat kurdu

Başsavcılığa ifade veren bir gizli tanık, Deniz Akbulut isimli Ankara Barosu’na kayıtlı avukattan bahsetti. FETÖ’nün silahlı kuvvetler yapılanması içerisinde “abi” pozisyonunda olduğu belirtilen avukat Deniz Akbulut’un, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Jandarma personelinin sivil imamlarından biri olan “Halil” kod adlı Hamza Ali Ece ile MİT tırları soruşturmasından tutuklu Jandarma personeli arasında irtibat kuran kişi olduğu öğrenildi.

FETÖ imamına aracılık etti

Gizli tanık, Akbulut’un MİT tırları kumpasının önemli ismi Hamza Ali Ece ile yoğun olarak görüştüğünü, ikilinin Ece’nin evinde bir araya geldiklerini ileri sürdü. Gizli tanık, tutuklu askerlerin Hamza Ali Ece’ye bir konu ulaştırmak istediklerinde Deniz Akbulut ile görüştüklerini belirtti. Ayrıca MİT tırları kumpası sanıklarının avukatlığını yapan isimlerin de Ankara’ya ara sıra gelerek Akbulut aracılığıyla Hamza Ali Ece ile görüştüklerini iddia etti.

ByLock kullanıcısı çıktı

Türk Silahlı Kuvvetlerinde subay iken ayrıldığı ve avukatlığa başladığı belirlenen Akbulut, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan’ın talimatıyla gözaltına alındı. ByLock kullancısı çıkan şüpheli, ifadesinde tıpkı diğer FETÖ şüphelileri gibi hakkındaki bütün iddiaları reddetti. Hamza Ali Ece’yi bile tanımadığını öne sürdü.

“Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlaması kapsamında Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Akbulut, aynı suç kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler