Anasayfa » MİT TIR’ları kumpası hakkında eski CHP’liden itiraf
FETÖ'de Bugün

MİT TIR’ları kumpası hakkında eski CHP’liden itiraf

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle
MİT TIR'ları kumpası

CHP’nin eski İstanbul Milletvekili ve Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Sevigen, FETÖ’nün MİT TIR’ları kumpası hakkındaki görüntülerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Enis Berberoğlu’na verildiğini itiraf etti. Sevigen; “Adana’daki MİT TIR’ları belgelerini Enis Berberoğlu’na kim verdi? Kemal Bey götürdü o belgeyi verdi.” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun 2017 yılında gerçekleştirdiği Adalet Yürüyüşü hakkında da konuşan Sevigen, bu organizasyonun Berberoğlu’nu susturmak için yapıldığını ileri sürdü. Sevigen’in itiraflarıyla birlikte CHP’nin FETÖ ile ilişkisi tekrar gündeme gelirken, üzerinden 8 sene geçen MİT TIR’ları kumpasına ilişkin paylaşımlar da sosyal medyada geniş yer buldu.

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle

Eski CHP’li Mehmet Sevigen itiraf etti

CHP’li Mehmet Sevigen, 24TV’de Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular” programına konuk olarak katıldı.  Elönü’nün sorduğu soruları yanıtlayan eski CHP’li Sevigen, FETÖ’nün gerçekleştirdiği MİT TIR’ları kumpasına ilişkin de itiraflarda bulundu. Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kumpasa ilişkin görüntüleri yayınlasın diye CHP eski İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na verdiğini anlattı. Adana’daki MİT TIR’ları belgeleri ile ilgili konuşan Sevigen;

“Enis Berberoğlu’na kim verdi? Kemal Bey götürdü o belgeyi verdi… Kemal Bey, o yürüyüşü Enis Berberoğlu hapishanede konuşmasın diye yaptı. Bülent Tezcan’a vermişti. Bülent Tezcan da götürmüş Enis Berberoğlu’na vermiş. Bunu bilmeyen yok ki. Ama nereden, nasıl aldınız? Bir insan kendi ülkesini şikâyet eder mi?” dedi.

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle

MİT TIR’ları kumpası

FETÖ, Türkiye’yi itibarsızlaştırmak için MİT TIR’ları kumpasını eyleme soktu. Bu kapsamda, MİT gözetimindeki tırlar hedefe alındı. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 1 Ocak 2014’te, Adana’nın Ceyhan ilçesinde ise 19 Ocak 2014’te MİT’e ait yardım tırları durduruldu. FETÖ’cü savcıların talimatıyla jandarma-polis tarafından gerçekleştirilen operasyon, kısa bir süre içinde uluslararası medyaya da servis edildi. Bu şekilde örgüt, Türkiye’nin terör örgütlerine destek olduğu şeklinde algı çalışması yaptı. Hatay’da Suriye’ye yardım götüren MİT’e ait tırın durdurulmasına yönelik operasyonun başında dönemin Adana Özel Yetkili Savcısı Özcan Şişman vardı. Adana’daki operasyon ise dönemin Adana Özel Yetkili Savcısı Aziz Takçı tarafından yönetildi.

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle

MİT kumpasını organize eden isim ise örgütün sivil imamı Süleyman Gürbüz’dü. Gürbüz’ün; tırların durdurulmasında yer alan binbaşı, yüzbaşı ve üsteğmenlerin de aralarında bulunduğu 11 kripto asker ile 3 bin 607 telefon görüşmesi yaptığı tespit edildi. ByLock kullandığı da belirlenen Gürbüz, programda “GM” grubuna üyeydi. Örgüt içi hiyerarşide “genel müdürler” olarak düzenlenen ByLock’taki “GM” grubunun diğer üyeleri arasında ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul ve örgütün siyaset imamı Ahmet Hamdi Parlak yer almıştı.

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle

CHP’nin meşhur FETÖ ziyareti

Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu ile birlikte 17 Mayıs 2015’te kapatılan Zaman gazetesinin yöneticileriyle görüştü. Bu görüşmeye, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni ve şu anda firari durumda olan Ekrem Dumanlı da katılmıştı.

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle

Ardından Hürriyet gazetesini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, MİT TIR’ları görüntülerini seyrettiğini itiraf etti. 27 Mayıs’ta, Berberoğlu firari FETÖ’cü Can Dündar ile görüştü ve bu MİT TIR’ları görüntülerini verdi. Dündar da, MİT TIR’larına ilişkin görüntüleri manşete taşıdı.

 

Kategoriler