Anasayfa » MİT tırları ihaneti Zaman’da planlandı
FETÖ'de Bugün

MİT tırları ihaneti Zaman’da planlandı

MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan ihanet haberiyle ilgili çok önemli bir detay ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 17 Mayıs 2015’te Zaman gazetesini ziyaret etti. Bu ziyarette Ekrem Dumanlı ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu’na, FETÖ adına “casusluk” yaptığı suçlamasıyla 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Enis Berberoğlu da eşlik etti.

CHP ve FETÖ ihanet konusunda uzlaştı

Kumpas masasında, MİT tırlarını durduran FETÖ’cü savcı, hakim ve askerlerin çektikleri görüntüler Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere izlettirildi. Masada, kumpas görüntülerinin Meclis kürsüsünden değil, medyada yayımlanması kararlaştırıldı. Dumanlı, Kılıçdaroğlu ve Berberoğlu kasedin hangi gazetede, ne zaman yayımlanacağı konusunda anlaşma sağladı. Buna göre ihanet görüntülerinin, 7 Haziran genel seçimlerine bir hafta kala Cumhuriyet’in manşetine çıkarılması ve hükümetin köşeye sıkıştırılması planlandı.

Planlandığı şekilde Kılıçdaroğlu, Can Dündar’a ulaştırması için görüntüleri Berberoğlu’na teslim etti. Berberoğlu, 27 Mayıs’ta Cumhuriyet gazetesi yakınlarında buluştuğu Can Dündar’a flaş bellek içinde görüntüleri verdi. Bu trafik, Berberoğlu’nun HTS kayıtlarıyla savcılık tarafından da tespit edildi. Dündar da Türkiye’den firar ettikten sonra kaleme aldığı “Tutuklandık” isimli kitabında, görüntüleri kendisine “solcu bir vekilin getirdiğini” yazdı.

Kılıçdaroğlu adeta itiraf etti

Kılıçdaroğlu, Dumanlı ile görüşmesinden 2 gün sonra Hürriyet’e yaptığı açıklamada, kirli planın sinyalini verdi. İlk defa tırlara ait görüntülerden bahseden Kılıçdaroğlu, “MİT tırlarının filmleri var. Kamyonlardaki kasaların nasıl açıldığının, bombaların görüntüleri var. Ben de seyrettim.” dedi. Böylece ihanet kasedini, Zaman gazetesinde izlediğini ve teslim aldığını itiraf etmiş oldu.

Kaynak: Güneş

Kategoriler