Anasayfa » Milli Savunma Bakanlığı FETÖ’yle mücadele açıklaması yaptı
FETÖ'de Bugün

Milli Savunma Bakanlığı FETÖ’yle mücadele açıklaması yaptı

milli-savunma-bakanligi-bedelli-askerlik-iletisim
Milli Savunma Bakanlığı FETÖ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) ilişkin açıklamalar yaptı. Terör örgütüyle mücadele konusunda sağlam mesajlar veren bakanlık, istatistiksel verileri de paylaştı. FETÖ ile iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar mücadelelerinin devam edeceğini bildiren bakanlıktan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, medya yer bulma ve gündeme gelme, Milli Savunma Bakanlığı’nın FETÖ ile mücadelesinde kamuoyuna yanlış bilgiler verip manipülasyon yapma çabasında olan şahısların Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef almaya çalıştığı ifade edildi. Milli Savunma Bakanlığı’nın FETÖ’den temizlendikçe daha da güçlendiğine en büyük kanıt olarak, 15 Temmuz sonrası yurt içi ve sınır ötesinde düzenlenen harekâtlarda, sayısı ve çapı giderek artan büyük tatbikatlarda ele edilen başarılar gösterildi.

Milli Savunma Bakanlığı  :FETÖ iltisaklı personel kalmayacak

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bu başarıya kim gölge düşürmek isterse istesin başaramayacak, asil milletimizin bağrından çıkan Kahraman Mehmetçiğin moral ve motivasyonunu bozamayacaktır. Yalan yanlış bilgilerle sorumsuzca yapılan söylem ve eylemlerin kimlerin işine yaradığı, kimlerin neleri perdelemek istediği ya da kimler tarafından yaratıldığı/yaratılmak istendiği de dikkate alınması, iyi değerlendirilmesi ve göz ardı edilmemesi gereken bir durum ve gerçekliktir. Bakanlığımız bünyesinde FETÖ ile iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade edilmeyecektir.”

24 bin 395 personel ihraç edildi

Milli Savunma Bakanlığı, FETÖ ile mücadelenin hukuk çerçevesinde tüm birimlerde aynı anlayış, disiplin ve kriterlerle yürütüldüğünü ifade etti. Bakanlık, istihbarat kurumlarından, birimlerden ve diğer kaynaklardan elde edilen istihbarat ve bilgilere mutlaka gerekli işlemin yapıldığının altını çizdi. Yapılan yazılı açıklamada şu istatiksel bilgilere yer verildi:

“Nitekim bugüne kadar 24 bin 395 personel ihraç edilmiş, 2 bin 567 personelin rütbeleri geri alınmıştır. Son bir yılda ise 1980 personel ihraç edilmiş, 561 personelin de rütbesi geri alınmıştır. Yani başta FETÖ olmak üzere terör örgütleri ile artan şiddet ve tempoda mücadelemiz devam etmektedir, edecektir. Bu vesileyle 15 Temmuz’da ordu-millet gerçeğini bir kez daha sergileyerek canlarını feda eden tüm şehitlerimizi; ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine, sevgisi, güveni ve duasından güç aldığımız asil milletimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

Kategoriler