Anasayfa » Medya organlarını Akın İpek beslemiş
FETÖ'de Bugün

Medya organlarını Akın İpek beslemiş

FETÖ’nün “Emniyet mahrem imamlar yapılanması” mensubu 731 kişi hakkında açılan davanın iddianamesinde çarpıcı belge ve bilgiler yer aldı.

Gizli tanık “Garson”un verdiği bilgiler doğrultusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, örgütün sadece emniyetteki yapılanması üzerinden yıllık 75 milyon lira gelir elde ettiği ve himmet, fitre, altın ve kurban parası olarak toplanan paraların dolara çevrilerek Pensilvanya’ya gönderildiği kaydedildi.

Medya organlarını FETÖ beslemiş

FETÖ’nün sözde “Emniyet mahrem yapılanması”nın ele geçirilen belgelerinde, örgütün harcama kalemlerine ilişkin çarpıcı bilgiler yer aldı. Buna göre birçok medya kuruluşunu finanse ettiği değerlendirilen örgütün; Vahdet gazetesi, Nokta dergisi ve Aktif Haber isimli internet sitesine para aktardığı kaydedildi.

Akın İpek’le mahrem imamların kasası ortak

Örgütün “iç muhasebe” kayıtlarına ayrıntılı şekilde yer verilen iddianamede, İngiltere’ye firar eden FETÖ’cü Akın İpek’in, örgütün sözde Emniyet mahrem yapılanmasıyla para trafiğine de yer verildi. Bu bilgilerden, İpek’in bağımsız bir iş adamı değil, FETÖ’nün “taşeronu” olduğu ve FETÖ’nün “mahrem” imamlarıyla ortak kasaya sahip olduğu öğrenildi. Bu kapsamda 7 Haziran 2015 seçimlerine bağımsız milletvekili adayı olarak giren Ali Fuat Yılmazer, Yakup Saygılı, Hakan Şükür ve Yurt Atayün gibi FETÖ’cülerin seçim masraflarının finanse edildiği belgelenmiş oldu.

Kaynak: Sabah

Kategoriler