Anasayfa » Mahrem imamın itirafçılık oyunu karakol tuvaletinde son buldu
FETÖ'de Bugün

Mahrem imamın itirafçılık oyunu karakol tuvaletinde son buldu

Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş bölgesindeki subaylardan sorumlu FETÖ imamının itirafçılık oyunu polisin dikkati sayesinde boşa düştü.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede ortaya çıkan detaylara göre, örgütün TSK yapılanmasında Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş bölgesinde subaylardan sorumlu “müdür” konumunda yer aldığı gerekçesiyle tutuklanan eski öğretmen M.E.K. hakkında “silahlı terör örgütü yönetme” suçundan 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianamede, sanığın gözaltında bulunduğu süreçte, gözaltındaki örgütün sözde “müdür yardımcıları”na etkin pişmanlık hükümleri kapsamında ifade vermeye ikna edebileceğini belirterek, onlarla görüşme yapmak istediğini ifade ettiği aktarıldı.

M.E.K’nin yaptığı görüşmelerde diğer şüphelilere bildiklerini anlatmalarını söylediği ancak nezarethane tuvaletini kullandıktan sonra polisler tarafından yapılan kontrollerde, sanığın yemeklerin sarılı olduğu kağıtlara yazdığı notlarla diğer şüphelileri yüzeysel bilgi vermeleri konusunda uyardığının belirlendiği kaydedildi.

İddianamede, sözde müdür ve müdür yardımcılarına terör örgütünün “İtirafçı olun ve bilinen deşifre olmuş örgüt elemanlarının isim ve eşkâlini verin” talimatına uygun olarak hareket eden sanığın not kağıtlarına da bu yönde talimatlar yazdığı belirtildi.

Sanığın tuvalete bıraktığı 19 not kâğıdının muhafaza altına alındığı aktarılan iddianamede, “Not içeriklerinden şüphelinin gözaltında bulunduğu süreçte bile örgüt hiyerarşisi içerisinde kendisine bağlı bulunan diğer şüphelilere talimatlar verdiği, örgüt yöneticisi olarak eylemlerine devam ettiği ve pişmanlık duymadığı sonucuna varılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler