Anasayfa » Konyaspor Başkan Yardımcısı Ahmet Baydar’ın hattında ByLock çıktı
FETÖ'de Bugün

Konyaspor Başkan Yardımcısı Ahmet Baydar’ın hattında ByLock çıktı

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’dan sonra Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar adına kayıtlı telefonda da FETÖ’nün gizli haberleşme programı ByLock çıktı.

Haziran ayında internette, basın kartı sahibi olan ByLock kullanıcıları listesi yayımlandı. Konya’daki “Anadolu’da Bugün” isimli gazetenin sahibi Ahmet Baydar da bu listede yer aldı. Konya merkezli ABK Şirketler Grubu Başkanı olan Baydar, aynı zamanda Konyaspor’da yöneticilik yapıyor.

“Telefonu kullanan şirket çalışanını tanımıyorum”

Konya Cumhuriyet Başsavcılığına başvuran Baydar, ByLock yüklenen hattın üzerine kayıtlı olmasına rağmen telefonun Selim Kaya adlı eski çalışanı tarafından Ankara’da kullanıldığını belirtti. Baydar, hattın şirket için alındığını ve Selim Kaya’nın da çalışanlarından biri olabileceğini ancak bu kişiyi tanımadığını ileri sürdü.

Daha önce de FETÖ soruşturmasında ifadesi alınmıştı

Ahmet Baydar’ın Ağustos 2016’da Konya’daki FETÖ soruşturması kapsamında “bilgi sahibi” sıfatıyla ifadesi alınmıştı. Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’ın da telefonundan ByLock programı çıkmış, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Şan, daha sonra başkanlık görevinden istifa etmişti.

Kaynak: CNN Türk

Kategoriler