Anasayfa » Konya’da CHP’yi FETÖ dizayn etmiş
FETÖ'de Bugün

Konya’da CHP’yi FETÖ dizayn etmiş

FETÖ’nün mahrem imamı, örgütün CHP’ye yerleştirdiği Fatih Tamer’in bir yıl içinde Konya İl Gençlik Kolları Başkanı olduğunu itiraf etti.

Konya’da etkin pişmanlık yasasından yararlanarak itirafçı olan mahrem imam A.G, CHP Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Fatih Tamer’in örgüt bağlantısını deşifre etti.

TSK’ya sızan askerlere mahrem imamlık yapan itirafçı A.G. ifadesinde, FETÖ’ye itaat eden kişileri örgüt evleri ve yurtlarından seçerek siyasi partilere yerleştirmemiz talimatı aldıklarını söyledi.

A.G. şu itiraflarda bulundu:

“Bunun üzerine Mevlana Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan FETÖ’cü Hüseyin Fatih Tamer’le görüştüm. İzmirli olduğu için CHP’ye daha hızlı uyum sağlayacağını belirterek CHP’de görev almak istedi. Bizim isteğimizle örgüt yurdundan çıkarak özel bir yurda yerleştirildi ve 2015’te CHP’ye üye oldu. Partililer, Tamer’in daha önceden örgüt yurdunda kaldığını biliyorlardı. Önce CHP Selçuklu Gençlik Kolları Başkanı olan Tamer, bir yıl sonra da Konya İl Gençlik Kolları Başkanı oldu. Bu süreçte 15 günde bir evime gelerek sohbetlere katılıyordu. Tamer’i CHP’ye yerleştirdiğimizi 3 kişi biliyordu. 15.Temmuz darbe girişiminden sonra yanıma gelen Tamer, ‘Ne yapacağız abi?’ diye sordu.”

CHP Gençlik Kolları’na sızan FETÖ’cü Fatih Tamer’in darbe girişimini püskürten milli iradeyi küçümseyici paylaşımlar yapması dikkat çekti.

Mahrem imam A.G. 179’u tutuklu 486 sanıkla birlikte Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanıyor.

Kaynak: Sabah

Kategoriler