Anasayfa » Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü FETÖ’yü tatmin etmedi
FETÖ'de Bugün

Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü FETÖ’yü tatmin etmedi

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Kahire merkezli Al-Ahram Al-Arabi dergisi ile Arapça yayın yapan Vatan, Al-Ahbar ve Yorum 7 gazetelerine röportaj verdi.

“Yürüyüşün arkası gelmedi”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşüne ilişkin konuşan FETÖ elebaşı, “Müspet olmakla beraber yetersiz kaldı ve arkası gelmedi. Daha evvel de birçok fırsat kaçırıldı.” ifadelerini kullandı.

AB’ye yaptırım çağrısı

FETÖ’cülerin kamu kurum ve kuruluşlarından temizlenerek yargının karşısına çıkarılmasından duyduğu rahatsızlığı da dile getiren elebaşı Gülen, Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye’ye karşı yeterince yaptırımda bulunmamasından yakınarak “AB ülkelerinin bu konudaki tepkileri beklentilerimizin çok gerisinde kaldı. AB daha etkili yaptırımları devreye soksaydı bunlar yaşanmazdı.” şeklinde konuştu.

ABD umut kapısı

Mısır’da darbeci Sisi’nin tetikçilerine verdiği röpörtajda kendisine yataklık eden ABD’ye de övgüler yağdıran elebaşı Gülen, “ABD şimdiye kadar dünyada demokrasi, hürriyet ve hukuk düzeni arayan insanlar için bir ümit kapısı oldu, umuyorum ki bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı. Gülen, kendisi gibi darbeci olan ve halkına zulmeden Sisi için de “Mısır’daki arkadaşlarımız şimdiye kadar yönetimin onlara karşı tavrı mevzusunda bize müspet izlenimlerini aktardılar.” dedi.

Kaynak: Star

Kategoriler