Anasayfa » Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’cü başdanışmanı ByLock’un en tepesinde
FETÖ'de Bugün

Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’cü başdanışmanı ByLock’un en tepesinde

Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’cü başdanışmanı Fatih Gürsul’un, ByLock’ta “Genel Müdürler” (GM) olarak adlandırılan grubun üyesi olduğu ortaya çıktı.

FETÖ soruşturması kapsamında hâlen tutuklu bulunan Fatih Gürsul ile ilgili dosyadaki en önemli bölümlerden birini, ByLock’taki “GM” grubu yazışmaları oluşturuyor. “GM”, FETÖ’nün örgüt içi hiyerarşide “genel müdürler” olarak tasnif ettiği grubun kısaltması olarak kullanılıyor. Fatih Gürsul’un da yer aldığı “GM” grubu, yedi hattın bulunduğu bir grup. Bu hatlardan birini, FETÖ’nün CHP’den de sorumlu siyaset imamı olan Ahmet Hamdi Parlak kullanıyor. Grupta özellikle 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimleri öncesindeki örgütsel faaliyetlerle ilgili önemli içerikler var. Grubun en önemli üyeleri Ahmet Hamdi Parlak, Fatih Gürsul ve MİT tırları kumpasında da rol alan Adana-Mersin bölgesinin jandarma imamı Süleyman Gürbüz.

Pensilvanya’dan mesaj göndermiş

Deşifre edilen mesajlara göre “GM” grubu içindeki en önemli yazışmalardan biri, Parlak’ın elebaşı Gülen’in yanında Pensilvanya’da olduğu zaman yapıldığı anlaşılıyor. 31 Ocak 2016 tarihli bu yazışmada Ahmet Hamdi Parlak, “ABD’deyim. Görüştüğümüz kişilerden ‘HE’ye aktarılmasında fayda mülahaza ettiğiniz konular olursa yazabilirsiniz.” diyor. Gürsul ise “GM” grubunda Kemal Kılıçdaroğlu’nu GB (Genel Başkan) veya KK kısaltması ile ifade ediyor. “GM” grubundaki yazışmalarda FETÖ’nün 1 Kasım 2015 seçimleri öncesinde örgüt menfaatine çalışmalarda bulunduğu açıkça görülüyor.

Örgüt koalisyon umudu taşımış

Deşifre edilen bir diğer yazışmada ise 1 Kasım 2015 seçimlerinde 49.48 oy alan AK Parti’nin 41.7 oy alacağını öngören bir anket sonucu “GM” grubunda paylaşılıyor ve seçim sonuçlarının 7 Haziran gibi çıkacağı beklentisi dile getiriliyor. Örgütün seçim sonuçlarından koalisyon çıkması umudunu taşıdığı dikkat çekiyor.

Kaynak: Sabah

Kategoriler