Anasayfa » Kılıçdaroğlu’na belgeler Pensilvanya’dan gelmiş
FETÖ'de Bugün

Kılıçdaroğlu’na belgeler Pensilvanya’dan gelmiş

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “yurt dışına para transferi yapıldığı” iftirasının arkasından FETÖ çıktı.

Basınla zoraki paylaşılan belgelerin CHP’ye nasıl geldiğinin ayrıntıları belli oldu. ABD’de yaşayan ve kimliği henüz tespit edilemeyen FETÖ’cü, önce CHP’ye “elinde belgelerin olduğunu” belirten bir elektronik posta gönderdi. CHP yönetiminin balıklama atlaması üzerine FETÖ’cü, e-posta ile bazı belgeler gönderdi.

FETÖ tarih verdi

CHP’liler bunun üzerine FETÖ’cüden “belgelerin asıllarını” istedi. Bu talebi yanıtlayan FETÖ’cü, “Belgeler CHP’nin bu haftaki grup toplantısına kadar size ulaşır. En geç 26 Kasım’da elinizde olur.” dedi. Daha sonra paket, 28 Kasım’daki CHP grup toplantısından iki gün önce 26 Kasım’da parti genel merkezine kargoyla geldi.

FETÖ’nün maşası oldu

Kutudaki banka dekontlarını inceleyen Kılıçdaroğlu, ertesi gün yaptığı grup toplantısında belgeleri açıkladı. Kılıçdaroğlu, kameraların karşısına belgelerin geldiği kutuyla birlikte çıktı.

Balyoz kumpasını hatırlattı

Kılıçdaroğlu’nun ‘devamı da var’ dediği belgeli plan, akıllara Balyoz Davası’nın bavullu kumpasını getirdi. FETÖ’cü Mehmet Baransu’ya kumpas belgeleri ‘bavulla’ gelmiş, o da bavulu kameralar önünde savcılığa teslim etmişti. Bu tür teslimatların daha çok kurye üzerinden yapıldığı biliniyor. Ancak uzunca bir süredir FETÖ’cü teröristler rahat hareket edemiyorlar. Bu nedenle de yeni yöntem “kargo” oldu.

ABD’deki davayla eş zamanlı

“Yolsuzluk” algısı oluşturarak hükümeti düşürme amaçlı 17-25 Aralık darbe girişimini hatırlatan sürecin, ABD’deki kumpas davasının duruşmalarına denk gelmesi de dikkat çekti.

Kaynak: YeniŞafak

Kategoriler