Anasayfa » Kılıçdaroğlu tekneyle kaçmış
FETÖ'de Bugün

Kılıçdaroğlu tekneyle kaçmış

15 Temmuz gecesini Bakırköy’de bir evde saklanarak geçiren Kılıçdaroğlu’nun ertesi gün tekneyle kaçtığı öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16 Temmuz sabahında kontrollü kaçışına ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

Tanklar Kılıçdaroğlu için çekildi

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı saatlerde uçak yoluyla Ankara’dan İstanbul’a seyahat eden Kılıçdaroğlu, uçaktan indikten sonra VIP salonuna geçti. Burada 9 dakika bekleyen Kılıçdaroğlu’nun Koruma Müdürü Koray Aslan ve beraberindeki 2 kişi, VIP nizamiyesini kapatan 2 tanka doğru yöneldi. Korumalar nizamiyeye gittikten kısa bir süre sonra tanklar çekildi. Kemal Kılıçdaroğlu da Atatürk Havalimanı’nı terk etti.

Belediye Başkanı’nın evine sığındı

Kılıçdaroğlu’nu karşılamaya gelen isimler arasında Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da vardı. Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Barbaros Caddesi’ndeki bir otelde rezervasyonu olmasına rağmen Belediye Başkanı Kerimoğlu’nun havalimanına yakın noktada bulunan Yeşilköy’deki evine geçti. Darbecilerin karşısına çıkamayan Kılıçdaroğlu, geceyi burada televizyon başında geçirdi.

Körpüye gitmeyi tercih etmedi

Sabah saatlerinde ise Kılıçdaroğlu’nun Ankara’ya dönüşüyle ilgili arayışlar başlandı. Eski adıyla Boğaziçi Köprüsü’ne gönderilen koruma ekibinin, “Köprü kapalı, silah sesleri geliyor. Sakın buraya gelmeyin.” haberini vermesi üzerine Kılıçdaroğlu deniz yolunu kullanmaya karar verdi.

Ataköy’den tekne ayarladılar

Ataköy Marina’dan Kemal Kılıçdaroğlu için bir tekne ayarlanırken CHP lideri ve beraberindeki ekip bu tekne ile Pendik’e geçti. Böylece Kılıçdaroğlu Boğaziçi Köprüsü’ndeki darbecilerle karşılaşmadan Anadolu yakasına geçmiş oldu. Pendik’ten bir araca binen Kemal Kılıçdaroğlu, kara yolu ile Ankara’ya geçti.

Kaynak: Sabah

Kategoriler