Anasayfa » Kendini gizleyen FETÖ’cüler TSK’da hala görevde
FETÖ'de Bugün

Kendini gizleyen FETÖ’cüler TSK’da hala görevde

Milliyet Gazetesi Yazarı Tunca Bengin, FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki mahrem yapılanmasını ortaya çıkarmak için geniş çaplı olarak yürütülen ankesörlü soruşturmasını üzerinden örgütün TSK’daki yapılanmasının boyutlarını ele aldı. Bengin, FETÖ’nün firari imamı Adil Öksüz’ü kaçıran astsubay ankesörlü soruşturmasından çıkmasını hatırlatırken, konuya ilişkin olarak, FETÖ mağduru Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Dairesi eski Başkanı emekli Kurmay Albay Gürsel Tokmakoğlu ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı.

Hava Kuvvetlerinin altını oydular

2008’de kendilerine kurulan kumpasta FETÖ imamı Adil Öksüz’ün kilit rol oynadığına dikkat çeken Tokmakoğlu, “2008’de bizim karargâhtan ayrılmamıza sebep olan bizi dinleyen o dinlediği bilgileri Adil Öksüz’e sunan altımızdaki şube müdürüydü. Şimdi o şube müdürü itirafçı oldu çıktı gitti. Hangi hukuk sistemi böyle Hava Kuvvetleri’nin altını oymuş birisine bu itirafçılık unvanını, hangi değerli bilgileri verdi de bunu kabul etti. Bunu sorgulamak benim hakkım değil ama üstüne gitmek gerekir” dedi.

Kripto yapılanmayı onlar mı yönetiyor?

FETÖ’nün TSK’da yapılanması için örgüte yardım ve yataklık edenlerin hala görev başında olduğunun tespitin yapan Tokmakoğlu, bu isimlerin kripto yapılanması yönetebileceği ihtimalini gündeme getirerek şunları söyledi: “Şimdi gelelim diğer bir noktaya; mesela Hava Kuvvetleri’nde o hain darbeyi yapan insanları içeri aldık, peki 2006-2007’de FETÖ’ye bir şekilde yardım yatakçılık yapan karargâhın içerisindeki insanlar tutuklandı mı? Tutuklanmadı. Neden? Onlar o zaman da kendilerini örtüyordu şimdi de kendilerini örtüyor. Baktığımız zaman üstünden 12-13 sene geçti. Evet, eline silah almış bu devlete hain tuzaklar kurmuş insanlar öncelikli ama ta bizim söylediğimiz o zamanda kendini örtmüş şimdi de kendini örten bazı insanlar maalesef ki hala görevdeler. Şimdi derseniz ki kripto yapılanmasını bunlar yönlendirebiliyor mu?”

Kaynak: Milliyet

Kategoriler