Anasayfa » Kaymakamlardan sorumlu ‘Akdeniz bölge imamı’ yakalandı
FETÖ'de Bugün

Kaymakamlardan sorumlu ‘Akdeniz bölge imamı’ yakalandı

FETÖ’nün kaymakam ve kaymakam adaylarından sorumlu “Akdeniz bölge imamı” olan Doç. Dr. Hakan Bayraktaroğlu, Antalya’da yakalandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, örgütte “abla” diye tabir edilen Hatice Bayraktaroğlu’nu takibe aldı. Şüpheli tavırlarda bulunan kadının bulunduğu Konyaaltı ilçesi Gürsu Mahallesi’ndeki eve operasyon düzenlendi. Polisin eve girdiğini gören Hatice Bayraktar, telefon ve dizüstü bilgisayarları balkondan attı. Operasyonda, Hatice Bayraktaroğlu ile görev yaptığı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden ihraç edilen ve 4 farklı FETÖ soruşturmasından aranan eşi Doç. Dr. Hakan Bayraktaroğlu gözaltına alındı.

Sahte kimlik kullandığı tespit edilen Hakan Bayraktaroğlu’nun, örgütün sözde kaymakam ve kaymakam adaylarından sorumlu “Akdeniz bölge imamı” olduğu öğrenildi. Örgütün şifreli haberleşme programlarını kullandığı belirlenen FETÖ’cünün, bir hafta önce kiraladığı evindeki aramada çok sayıda cep telefonu, sim kart ve dijital doküman ele geçirildiği bildirildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler