Anasayfa » Kaşif Kozinoğlu Dosyası
Cinayetler

Kaşif Kozinoğlu Dosyası

Milli İstihbarat Teşkilatı bünyesinde “Hayalet” diye bilinen Kaşif Kozinoğlu, gazeteci Nedim Şener ve Ahmet Şık gibi isimler gibi Oda TV davası kapsamında tutuklandı ve 2011 yılında Silivri’de hayatını kaybetti. Kozinoğlu FETÖ’ye bağlı okulların CIA’e rapor verdiğini ve FETÖ’nün ABD tarafından kullanıldığını kaleme alması ile de biliniyordu. MİT mensubu olan Kozinoğlu’nun ifadesini alan kişi şu anda FETÖ’den aranan savcı Zekeriya Öz’dü. Hakim karşısına çıkmasına bir hafta kala vefat eden Kozinoğlu’nun, geçirdiği ani bir kalp krizi neticesinde hayatını kaybettiği bildirilmişti. Fakat daha sonraki ifadeler ve iddialar Kaşif Kozinoğlu’nun ölüm sebebini bir soru işareti haline getirdi.

Fakat Milliyet’in 15 Temmuz 2016 tarihli haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Fetullahçı Terör Örgütü” (FETÖ) hakkında yürüttüğü ana soruşturmayı tamamlayarak iddianamesini hazırladı.

İddianamede FETÖ’nün kasten adam öldürme suçuna dahil olan isimler arasında Necip Hablemitoğlu, Mustafa Yücel Özbilgin ve Mustafa Akın da yer aldı. Kaşif Kozinoğlu’nun hayatını kaybetmesi olayı ise FETÖ’nün “cebir ve şiddet eylemleri” arasında iddianamedeki yerini aldı.

kaşif-kozinoğlu-taraf.

Taraf, 5 Şubat 2012, “Kaşif Kozinoğlu Kalpten ölmedi” haberinde Adlî Tıp raporuna dayanarak Kaşif Kozinoğlu’nun geçirdiği bir kalp krizi neticesinde ölmediğini haber yaptı. Ayrıca gazete, Kozinoğlu’nun ölümünde cinayet şüphesi olduğunun da altını çizdi.

Öte yandan 5 Şubat 2012 tarihinde Taraf Gazetesi de yaptığı bir haberde Kâşif Kozinoğlu’nun ölmediği, fakat öldürüldüğü iddiasını gündeme getirdi.

Habere göre Adlî Tıp Kurumu’nun yaptığı ön inceleme, Kozinoğlu’nun ölümündeki cinayet şüphesin artırdı. Aynı şekilde Zaman Gazetesi de Kaşif Kozinoğlu’nun kalp krizi neticesinde ölmediğine dair haberlere yer verdi.

Yapılan otopsi sonucunda ise Kozinoğlu’nun damarlarında bulunan darlığın krize yol açacak kadar ciddi olmadığı ifade edildi.

 

Kaynaklar

Milliyet – Kurbanlarını Yaşayan Ölülere Çevirdiler

Taraf – Kaşif Kozinoğlu Kalpten Ölmedi

Kategoriler