Anasayfa » Kara Harp Okulu öğrencilerini Pensilvanya’ya götürmüşler
FETÖ'de Bugün

Kara Harp Okulu öğrencilerini Pensilvanya’ya götürmüşler

FETÖ itirafçısı olan Üsteğmen Mehmet Aktaş, “Gezi kapsamında gittiğimiz ABD’de Gülen’i ziyaret ettik.” dedi.

ByLock kullandığı tespit edilen Kara Kuvvetleri Tayin Daire Başkanlığı Sicil ve Kıdem Şube Müdürlüğünde görevli eski Üsteğmen Mehmet Aktaş, 2017 Ağustos’ta gözaltına alındı. OHAL kapsamında yayımlanan KHK ile ihraç edilen Aktaş, ByLock’u kullanıcısı olduğunu kabul ederek itirafçı oldu.

Sizi Pensilvanya’da Fetullah Gülen’i ziyaret etmeye götüreceğim’

2009-2013 yılları arasında Kara Harp Okulu’nda okuduğunu anlatan Aktaş, bu dönemde de örgütle temasının devam ettiğini kaydetti. 2012 yılında Kara Harp Okulu’nun düzenlediği gezi kapsamında ABD’ye gittiklerini ve Pensilvanya’da Gülen’i ziyaret ettiklerini anlatan Aktaş şöyle devam etti:

“Bu geziye gitmeden önce ‘Ahmet’ isimli ‘örgüt abisi’ beni ve devre arkadaşım Ahmet’i Cebeci semtinde bulunan bir eve götürdü. Evde ismini bilmediğim bir şahıs daha vardı ve bu kişi bize, ‘Amerika’ya yapacağınız gezi esnasında komutanınızdan akraba ziyaretinde bulunmak maksadıyla izin isteyin, sizi Pensilvanya’da Fetullah Gülen’i ziyaret etmeye götüreceğim.’ dedi.”

‘Geceyi Pensilvanya’da geçirdik’

Gezi esnasında bu şekilde izin aldıklarını ve sahte adres verdiklerini belirten itirafçı Aktaş, “Ahmet İlhan ve Orhan Çetin’le birlikte Cebeci’de görüştüğümüz üst düzey ‘abi’ ile New Jersey’deki otelin ilerisindeki kafede buluştuk. Pensilvanya’ya gittiğimizde geceydi. O geceyi orada geçirdik. Sabah kalktığımızda Fetullah Gülen yaklaşık 30 kişinin bulunduğu bir odada ‘sabretmek’ ile ilgili sohbet yapıyordu. Biz de devre arkadaşlarımla birlikte oturup bu sohbeti dinledik.”

‘Bizi Fetullah Gülen’in yanına götürdü’

Aktaş, sohbetin 45 dakika kadar sürdüğünü ifade ederek şunları söyledi:

“Sohbetin ardından ‘abi’ bizi Fetullah Gülen’in yanına götürerek ‘Bu çocuklar Türkiye’den geliyorlar. Üçü de harbiye öğrencisi.’ dedi. Fetullah Gülen de bize, ‘Allah yolunuzu açık etsin.’ dedi ve daha sonra buradan ayrıldık. Bilahare bizi buraya getiren ‘abi’ üçümüzü tren garına bıraktı, biz de trenle kaldığımız otele döndük. Bu husustan hiç kimseye bahsetmedik.”

Kaynak: YeniŞafak

Kategoriler