Anasayfa » İzmir merkezli operasyonda 48’i muvazzaf 66 şüpheliye yakalama kararı
FETÖ'de Bugün

İzmir merkezli operasyonda 48’i muvazzaf 66 şüpheliye yakalama kararı

Fetullahçı Terör Örgütünün kurulduğu ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yeniden yapılanma için merkez seçtiği İzmir’de örgütün kriptolarını açığa çıkartmak için yeni bir operasyon yapıldı.

İzmir merkezli 28 ilde yapılan operasyonda (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki kripto yapılanmasına yönelik yakalama kararı verilen 48’i muvazzaf 66 şüpheliden  53’ü gözaltına alındı.

Gözaltı kararını veren İzmir Cumhuriyet Başsavcılığın şüphelilerin FETÖ’nün TSK içerisindeki kripto yapılanmasında ankesörlü veya büfe telefonlarından örgütün “mahrem imamları” olarak nitelendirilen terör örgütü yöneticileriyle görüştüklerini tespit ettiği bildirildi.

Gözaltı kararı sonrası İzmir merkezli 28 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Haklarında gözaltı kararı verilen 66 zanlıdan 19’unun Kara Kuvvetleri, 18’inin Hava Kuvvetleri, 24’ünün Jandarma, 2’sinin Sahil Güvenlik ve 3’ünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mensubu astsubay oldukları, 48’inin de halen görev yaptığı öğrenildi.

Operasyonda Foça İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yapan Yüzbaşı Ç.E’nin de aralarında bulunduğu 53 kişi gözaltına alındı.

Kaynak: Yeni Asır

Kategoriler