Anasayfa » İYİ Parti Çukurova Gençlik Kolları Başkanı tutuklandı
FETÖ'de Bugün

İYİ Parti Çukurova Gençlik Kolları Başkanı tutuklandı

Adana’da FETÖ’nün hücre evinde yakalanan İyi Parti Çukurova Gençlik Kolları Başkanı Sefa Bozdoğan tutuklandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, örgütün yeniden yapılanmak için “hijyen evi” olarak adlandırılan hücre evleri kurduğu ve üniversitede eğitim gören öğrencileri kandırarak buralara yerleştirdiği bilgisi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, 1 Haziran’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

İyi Parti Çukurova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bozdoğan’ın da aralarında olduğu zanlılar, sağlık kontrolü için Adana Adli Tıp Birimi’ne getirildi.

Sağlık kontrolünün ardından adliye sevk edilen şüphelilerden Bozdoğan tutuklandı, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

İl Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri, FETÖ’ye yönelik 1 Haziran’da kent merkezindeki 7 hücre evine eş zamanlı operasyon düzenlemişti.

“Hijyen evi” olarak adlandırılan hücre evlerine yönelik operasyonlarda, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan İyi Parti Çukurova Gençlik Kolları Başkanı Sefa Bozdoğan’ın da aralarında olduğu 25 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Kaynak: AA

Kategoriler