Anasayfa » İşte Öksüz’ün kaçış güzergâhı
FETÖ'de Bugün

İşte Öksüz’ün kaçış güzergâhı

Darbe girişimini yönetip eski adı ile Akıncı Hava Üssü’nden kaçtığı sırada yakalanan fakat sonradan skandal şekilde serbest bırakılan FETÖ imamı Adil Öksüz’ün, Akıncı’dan kaçış noktası ortaya çıktı.

Adil Öksüz yeni adı Mürted olan Akıncı Üssü’nün Fethiye ve Kışla köylerine bakan uçuş pistinin sonundaki tel örgütlerden atlayarak hava meydanından ayrıldı. Pistin sonundaki tel örgüleri aşan Adil Öksüz, tarlaya çıktı. Fethiye ve Kışla köylerini birbirine bağlayan yoldan bir araca binmek istedi. Yanında diğer FETÖ imamı Anafartalar Koleji Genel Müdürü Hakan Çiçek bulunan Adil Öksüz, bölgede devriye atan jandarma ekibine yakalandı.

Köylüler, Öksüz’ün kaçış güzergâhında 22 bin lira ve 2 telefon buldu ve jandarmaya teslim etti. Fethiye köylülerinin iddiasına göre bu para ve telefonlar, FETÖ imamları ya da darbenin ardından tel örgülerden atlayıp kaçan FETÖ’cü subaylara ait.

Öksüz’ün ifadesinde gittiğini belirttiği Fethiye Köyü Muhtarı Hacı İbrahim Gürağaç, Öksüz’ün köyde Hasan isimli bir tanıdığının olduğunu söylediğini ancak köylerinde Öksüz’le irtibatlı kimsenin bulunmadığını belirtti. Akıncı Üssü’nün eskiden köylerine bağlı olduğunu belirten muhtar, “Adil Öksüz köyümüzden ne tarla almıştır ne tarla bakmıştır. Zaten yakalandığı nokta da köyümüzün çok dışında. Köye gelecek insan taksiden o kadar uzakta inmez” dedi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler