Anasayfa » İş adamı Mustafa Can Pekdemir itirafçı oldu
FETÖ'de Bugün

İş adamı Mustafa Can Pekdemir itirafçı oldu

FETÖ’den yargılanan iş adamı Mustafa Can Pekdemir, Gülen’e yaptıkları ziyareti anlattı. Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, FETÖ/PDY’nin finans ayağını oluşturdukları iddiasıyla 87’si tutuklu toplam 145 sanık hakkında açılan davada etkin pişmanlıktan faydalandığı için tutuksuz yargılanan Mustafa Can Pekdemir savunma yaptı.

Mustafa Can Pekdemir, Pekdemir marketler zincirindeki görevi nedeniyle bugüne kadar 30’a yakın yurt dışı seyahati yaptığını belirtti. Pekdemir, bu seyahatlerden birinin de 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan Denizli İş Adamları Derneği (DİAD) yönetimi ile gerçekleştirdikleri ABD seyahati olduğunu söyledi.

Üyesi olduğu DİAD’ın yöneticileri Serdar Kundak, Ali İhsan Kahveci ve Huzeyfe Kaya ile birlikte ABD’ye gittiklerini, Pensilvanya’da Fetullah Gülen’i malikânesinde ziyaret ettiklerini itiraf eden Pekdemir, “ABD gezimiz 7 gün sürdü. Gezinin 4. gününde Ali İhsan Kahveci bize Pensilvanya’dan bilgi geldiğini söyleyerek, ‘Şu an müsaitmiş, gideceğiz.’ tarzında şeyler söyledi. Birçok iş adamı ve siyasetçinin bu tür ziyaretler yaptığını bildiğim için sakınca görmedim. New York’tan 3 saatlik yolculukla Pensilvanya’ya geçtik. Fetullah Gülen’in buradaki malikânesinde ağırlandık. Malikânenin yanında misafirler için ayrılmış küçük odalar vardı. Fetullah Gülen vakit namazlarından çıkıp sohbetler yapıyordu. İkindi namazından sonra yarım saat dini içerikli sohbeti oldu. Orada bir gece konakladık. Ertesi gün ayaküstü hayırlı yolculuk diledi. Bunun dışında özel bir sohbetimiz olmadı.” dedi.

17-­25 Aralık öncesi dönemde FETÖ’ye bazı yardımlarda bulunduğunu belirten Pekdemir, “Ancak kurban parası topladığım doğru değil.” dedi. DİAD’a Necdet Özer’in davetiyle üye olduğunu, dershane olayları ve 17­-25 Aralık sürecinden sonra ayrılmak istediğini anlatan Pekdemir, “Bu süreçle birlikte dernek içinde onaylamadığım bazı konuşmalar oldu. Bu derneğin çatısı olan TUSKON toplantısına katıldım. Başkanı Rıza Nur Meral’in haddini aşan konuşmaları sonrasında istifa dilekçemi Erdem Aydın’a verdim. Ancak bir süre işleme koymadı. Ben de bir süre sonra bu dilekçeyi tekrar alındı kaşesiyle verdim. Bu dernekte yönetim toplantıları öncesi 15 dakika dini sohbet toplantıları yapılırdı.” dedi.

Kaynak: Milliyet

Kategoriler