Anasayfa » İnkarcı mahrem imam itirafçı oldu
FETÖ'de Bugün

İnkarcı mahrem imam itirafçı oldu

Samsun’da FETÖ’nün mahrem askeri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında “mahrem abi” olduğu tespit edilen eski PTT başmüdürü Coşkun K., emniyet ve savcılıkta başka, mahkemede başka konuştu. Mahrem imam Coşkun K., emniyet ve savcılıkta FETÖ’cü olmadığını iddia ederken, çıkarıldığı  sulh ceza hakimliğinde itirafçı oldu.

İsimleri örgüt yöneticisi verdi

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosunca hazırlanan iddianamede Coşkun K.’nın itiraflarına geniş yer verildi. FETÖ ile ilişkisinin Samsun’a tayin olmasının ardından başladığını söyleyen örgüt mahrem imamı, “Samsun’a tayin olduktan sonra Cevdet kod adlı, Fahrettin adlı kişi Samsun’da bulunan, abime ait lokantaya gelip gitmeye başladı. Kendisinin öğretmen olduğunu söyledi ve örgütle ilgili argümanları kullanarak benimle sohbetler etmeye başladı. Sonrasında ben Ankara’ya tayin olduktan sonra yine benimle görüşmeye devam etti. Ancak herhangi bir eve gitmedik. Daha çok dışarıda görüşüyorduk. Sonradan anladığım kadarıyla kendisi örgüt içerisinde üst sıralarda yer alan biriydi. Ankara’dan tekrar Samsun’a tayin olunca beni şu an ismini hatırlayamadığım bir derneğe çağırdı ve burada da yine dini sohbetler yapmaya devam ettik. Sonrasında bana 2-3 kadar askerlerle ilgilenip ilgilenmeyeceğimi, onlara sohbetler yapıp yapmayacağımı sordu. Ben de bu durumu kabul ettim. Bana ilgileneceğim askerlerin isimlerini Fahrettin verdi” dedi.

Suçlamaları kabul ediyorum

Coşkun K, Trabzon’a tayini çıktığı sırada örgütün üst düzey yöneticilerinden Fahrettin’ni telefonuna FETÖ’nün haberleşme ağı olan ByLock’u yüklediğini, buradan ilgileneceği askerlerin listesini aldığını belirterek, ifadelerini şöyle sürdürdü:  “Ben Trabzon’a gittikten sonra benim ByLock listemde kayıtlı olan Hakan kod adlı A.T, ByLock programı üzerinden ya da yüz yüze görüştüğümüzde benim Trabzon’da bulunduğum süre içinde ilgileneceğim asker şahısları bana söyledi. Ş.A. isimli kişinin de askeri imam olduğunu tahmin ediyorum. Yine ByLock listemde kayıtlı Sedat kod adlı O.E. de askeri imam olarak görevliydi. ByLock listesinde kayıtlı görünen A.Ç. ve E.K. isimleri tanıdık gelmedi. Benim PTT merkez müdürü olmamda, sınavları kazanmamda örgütün herhangi bir desteği yoktur. Ben, kendim uzun süre ders çalışarak bu makamlara geldim. Ben Trabzon’a PTT başmüdürü olarak tayin olduktan sonra yine burada asker şahıslardan sorumlu olmaya devam ettim. H.T’nin vermiş olduğu ifadelerin bir kısmını kabul ediyorum. Kendisiyle ilgilendiğim, Gümüşhane’de ve Trabzon’da karşıladığım hususları doğrudur. Ancak kendisine örgüt içinde kalması için korkutma vesaire söz konusu değildir.”

Kaynak: AA

Etiketler

Kategoriler