Anasayfa » Hürriyet’ten FETÖ’süz ”suikast” operasyonu
FETÖ'de Bugün

Hürriyet’ten FETÖ’süz ”suikast” operasyonu

Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastini gerçekleştiren FETÖ’cü Mevlüt Mert Altıntaş’ın ablası ile konuşan Hürriyet bir skandala imza attı. Hürriyet muhabiri FETÖ konusuna girmekten özenle kaçınırken abla Seher Ö.’nün FETÖ’yü aklayan sözlerine geniş yer ayrıldı. Tam sayfa yayınlanan röportajda FETÖ ve Fetullah Gülen kelimesi geçmezken, suikastteki FETÖ izleri teker teker çürütülmeye çalışıldı.

Fetullahçıların kripto programı Bylock operasyonları sürerken David Keynes röportajı ile, ABD’nin “Türkiye DEAŞ’a silah veriyor” iddiasının yalan olduğu için özür dilediği gün “DEAŞ’ın patlayıcıları Türk Malı” haberi ile operasyon çeken Hürriyet Gazetesi Rus Büyükelçi Suikastında da geri durmadı. Gazete, katilin ablasıyla yaptığı röportajda FETÖ ve Fetullah Gülen’e ilişkin tek kelime kullanmazken, suikastteki FETÖ izleri birer birer çürütülmeye çalışıldı.

Hürriyet’te yayınlanan Seher Ö. röportajında Mevlüt Mert Altıntaş’ın Fetullahçı örgütle bağlantılarına dair tek bir kelimeye dahi yer verilmemesi dikkat çekti. Ayrıca bugün ortaya çıkan polis okuluna girişteki FETÖ hakimiyeti ve içerideki Fetullahçı yapılanma da röportajın tek bir satırında dahi anılmadı. Abla üzerinden “Polis okulunda değiştiği, devletin kardeşini bu hale getirdiği” algısı üzerine çalışıldı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler