Anasayfa » Hrant Dink’in otopsisine katılan Adli Tıp uzmanı tutuklandı
FETÖ'de Bugün

Hrant Dink’in otopsisine katılan Adli Tıp uzmanı tutuklandı

FETÖ’nün İstanbul Adli Tıp yapılanmasına yönelik davada, Adli Tıp uzmanı Ahmet Selçuk Gürel duruşmada savunma yaptıktan sonra tutuklandı.

Şehit İlhan Varank’ın otopsisini yapmış

İstanbul 27 Ağır Ceza Mahkemesinde savunma yapan Gürler, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Prof. Dr. İlhan Varank’ın otopsisini yaptığını söyledi. Daha sonra açığa alındığını söyleyen Gürler, FETÖ ile bir ilgisinin olmadığını savundu. Bank Asyadaki hesabı ise bir arkadaşının eşinin o bankada çalıştığı ve prim alması için açtığını söyledi.

Hrant Dink’in otopsisine de katılmış

Savunmasının ardından mahkeme başkanı Abdurrahman Orkun Dağ, Gürler’e, Hrant Dink’in otopsisine girip girmediğini sordu. Gürler de, otopsiye Adli Tıp Kurumunda bulunan Kemalettin Kurt ve diğer uzmanlarla birlikte girdiğini söyledi. Dink’in cenazesinin kuruma geç saatte geldiğini ve otopsiyi gece yarısına doğru yaptıklarını anlatan Gürler, otopsiye girmek için bilerek beklemediğini ve kurumda o anda kim varsa otopsiye girebileceğini ifade etti.

Yakalama kararı olmasına rağmen teslim olmamış

Hakkında yakalama kararı olmasına rağmen gelip teslim olmamasının nedeni de sorulan Gürler, duruşma günü için savunma hazırladığını ve daha önce gözaltına alındığı için evinin polislerce bilinmesine rağmen kendisini gözaltına almaya kimsenin gelmediğini söyledi.

Tutuklama kararı verilmesinin ardından sanık Gürler, gerekli işlemleri yapılmak üzere ilgili birimlere götürüldü.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler