Anasayfa » ‘Hero’ yazılı tişört giyen 2 öğrenci gözaltına alındı
FETÖ'de Bugün

‘Hero’ yazılı tişört giyen 2 öğrenci gözaltına alındı

Erzurum’da, Türkçesi “kahraman” anlamına gelen İngilizce “Hero” yazılı tişört giyen 2 üniversite öğrencisi gözaltına alındı.

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde, 2 kişinin “Hero” yazılı tişört giydiği ihbarı üzerine harekete geçen polis, zanlıları yakalamak için Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameralarında inceleme başlatıp takibe aldı.

Takip sonucu, söz konusu yazının olduğu tişörtleri giydikleri anlaşılan Atatürk Üniversitesi öğrencisi 2 genç, üniversitenin kampüsündeki bir marketten çıkarken İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Şubeye götürülen ve isimleri açıklanmayan bu kişilerin emniyette verdikleri ifadede, giydikleri tişörtleri yaklaşık bir ay önce kentteki bir mağazadan aldıklarını belirterek Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın sanıklardan eski Astsubay Gökhan Güçlü’nün üzerinde “Hero” yazan tişörtle duruşmaya katılması olayından haberlerinin bulunmadığını söyledikleri kaydedildi.

Öğrencilerin, işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Tartışmalara neden olan tişörtün satışını yapan giyim firmasının, tüm şubelerine “Hero” yazılı tişörtlerin toplatılması için yazı gönderdiği bildirildi.

FETÖ’nün suikast timindeki darbeci de giymişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik FETÖ mensuplarının suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın sanıklardan eski Astsubay Gökhan Güçlü, üzerinde “Hero” yazan tişörtle duruşmaya girmişti.

FETÖ’nün suikast timinde yer alan darbeci Gökhan Güçlü

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce, yaşanan tartışma üzerine FETÖ üyesi tutukluların davaları etkilemeye yönelik mesajlar içeren kıyafetlerinin toplatılmasıyla ilgili genelge yayımlanmıştı.

Kaynak: NTV

Kategoriler