Anasayfa » Her FETÖ’cü 5 Twitter hesabı oluşturmuş
FETÖ'de Bugün

Her FETÖ’cü 5 Twitter hesabı oluşturmuş

Antalya’da FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçlamasıyla haklarında dava açılan tutuklu, tutuksuz ve firari 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.

15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda görülmeye başlanan duruşmaya, tutuklu sanık Ayşegül Sözgen, tutuksuz sanık Semiha Tokgöz ile yakınları ve avukatları katıldı. Sanıklardan firari durumunda olan, örgütün sorumlu bölge yöneticilerinden olduğu iddia edilen Hanife Teker’in ise yakalanamadığı belirtildi.

Duruşmada “Üsküdar” kod adıyla ifadesi alınan gizli tanık, örgüte bağlı eğitim kurumlarında çalışan Sözgen ve Tokgöz’ün, örgüt adına sohbetler ve kermesler düzenlediklerini iddia etti.

Sanıkların FETÖ adına organizasyonlar yaptığını öne süren Üsküdar, “Bu kişiler, organizasyonların önde gelen kişileriydi. Yani bu kişiler sohbet veriyorlardı, kermesleri organize ediyorlardı.” dedi.

Mahkeme Başkanı Dursun Arslan’ın, daha önce Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği ifadesinin doğru olup olmadığını sorması üzerine gizli tanık Üsküdar, şunları söyledi:

“İfadem doğrudur. Ayşegül Sözgen, Antalya bayan il imamıdır. FETÖ adına bayanlara talimat veren, onları yönlendiren kişidir. Ayşegül Sözgen, 17/25 Aralık sürecinden sonra talimat vererek mevcut hükümeti eleştirmek, dünya nezdinde zor durumda bırakmak amacıyla herkese en az 5 Twitter hesabı oluşturulması talimatı verdi. Belirledikleri sorumlu kişilerin saat aralıklarında herkes ortalama 5 tweet atmaya başladı. O şekilde dünya nezdinde hükümet zor durumda bırakılmaya çalışılıyordu. Her hafta sorumlu kişiler, altındaki kişiye kaç tweet attığını soruyordu. Bu işlem aşağı yukarı iki ay sürdü. Ben de bu şekilde tweet atıyordum.”

Sanıklar Ayşegül Sözgen ve Semiha Tokgöz, ayrı ayrı söz alarak örgüt üyesi suçlamasını kabul etmediklerini söyledi.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Ayşegül Sözgen’in tutukluluk halinin devamına, firari sanık Hanife Teker’in yakalamasının beklenmesine ve tutuksuz sanık Semiha Tokgöz’ün adli kontrolünün devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: AA

Kategoriler