Anasayfa » Hakan Şükür’ün avukatında ByLock çıktı
FETÖ'de Bugün

Hakan Şükür’ün avukatında ByLock çıktı

Hakan Şükür’ün avukatlığını yapan Haydar Mete’nin, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandığı tespit edildi.

FETÖ’nün avukat yapılanmasına ilişkin soruşturmada tutuklanan ve örgütle bağı olmadığını savunan Haydar Mete’nin örgüt toplantılarına katıldığı ve ABD’de FETÖ okuluna da yüklü miktarda bağış yaptığı da ortaya çıktı.

FETÖ okullarına bağış

Yaklaşık bir önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan avukat Haydar Mete hakkında soruşturma tamamlandı. 1994-1998 arasında cumhuriyet savcısı olarak görev yaptıktan sonra avukatlık yapmaya başlayan Mete’nin örgütle ilişkileri, savcılığın hazırladığı iddianamede göz önüne serildi.

  • İddianameye göre FETÖ’nün avukatlık yapılanmasına ilişkin bilgiler veren tutuklu avukatlar, Haydar Mete’yi örgüt toplantılarında gördüklerini aktardı.
  • İddianamede, Mete’nin 2014 ve 2015’te ByLock kullandığı, değişik günlerde toplam 11 bin 609 kez erişim yaptığı tespitine yer verildi.
  • Mete’nin Bank Asya’da hesabı bulundu. Bankanın batmaması için Fetullah Gülen’in verdiği talimatın ardından hesabında para hareketi görüldü.
  • Örgüte ait kanalların Digiturk’ten çıkarılmasının ardından bu platforma üyeliğini iptal ettirdi.
  • FETÖ’ye ait ABD’deki “Brooklyn Amity School” adlı okula 2013’te 4 işlemle toplam 882 bin lira bağış gönderdi. Bu para transferini MASAK ortaya çıkardı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler