Anasayfa » Florence Kasırgası’ndan korkan elebaşı Gülen malikanesini terk etme kararı aldı
FETÖ'de Bugün

Florence Kasırgası’ndan korkan elebaşı Gülen malikanesini terk etme kararı aldı

Florence Kasırgası’ndan korkan FETÖ elebaşı Gülen malikanesini terk etme kararı aldı ve güvenliği için de FBI’dan yardım istedi fakat FBI ise elebaşı Gülen’i geri çevirdi.

İstihbarat kaynaklarından edinilen bilgilere göre Fetullah Gülen, kasırganın önümüzdeki günlerde ‘örgüt karargâhı’ olarak nitelendirilen Pensilvanya Saylorsburg’daki devasa malikânesini vurma ihtimali nedeniyle malikâneden çıkma kararı aldı. Ne var ki Gülen, malikâneden bir başka yere transfer olurken öldürülme ya da kaçırılma olasılığına binaen Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI’dan güvenlik garantisi istedi. Ancak FBI, Gülen ve örgütünün güvenli bir şekilde Florence Kasırgası’nın vurmayacağı bir başka yere taşınma talebini reddetti. Bunun üzerine FETÖ’cüler ABD’de iltisaklı oldukları senatörler üzerinden FBI’nın ret kararını tersine çevirmek için lobi faaliyetlerine girişti. Örgüt yöneticilerinin özellikle Evanjelist senatörler üzerinden lobi faaliyetleri yürüttüğü öğrenildi. FETÖ’cülerin şu andaki en büyük korkusunun ve örgüt gündeminin en önemli maddesinin kasırgadan kaçarken Gülen’in kaçırılması ya da öldürülmesi olduğu belirtiliyor.

CIA de devreye girdi

Tıpkı Gülen’in 2008’de yaptığı Yeşil Kart (Green Card) başvurusunun ’emekli CIA  ajanlarının referansına rağmen reddedilmesi sürecinde olduğu gibi, FETÖ elebaşlarının ‘güvenli transfer’i için yardım talebinde bulundukları CIA da devreye girdi. O dönemde Fetullah Gülen’in Yeşil Kart başvurusu için mahkemeye sunulan destek mektupları arasında ilk sırada CIA’den analiz ve prodüksiyon direktörü olarak emekli olan George Fidas’ın yazdığı mektup yer almıştı. CIA’in Balkanlar uzmanı olan Fidas, Washington Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ders veriyor. ABD’yi kasıp kavuran Florence Kasırgası bugüne kadar 30 kişinin ölümüne sebep oldu.

SANDY KASIRGASI İÇİN DE DUA ETMİŞ!
Gazeteci Nedim Şener, darbe girişimden sonra 2016 yılında ABD’de Ahmet Zeki Üçok ve İsmail Hakkı Pekin’le birlikte katıldığı bir konferansta Gülen’in 2012’de Pensilvanya’daki Sandy Kasırgası’ndan örgüt üyelerinin zarar görmemesi için dua yazdığını açıklamıştı. Şener, Gülen’e inanan birçok örgüt mensubunun, sırf onun duası sebebiyle FETÖ mensuplarının yaşadığı yerlerin zarar görmediğine inandığını anlatmıştı. Gülen’in Florence Kasırgası konusunda dua ile yetinmemesi dikkat çekti.

Kaynak: Sabah

Kategoriler