Anasayfa » Firari Zekeriya Öz’ün saklandığı ev
FETÖ'de Bugün

Firari Zekeriya Öz’ün saklandığı ev

FETÖ firarisi Zekeriya Öz’ün Almanya’da saklandığı, stratejik olarak seçilen ev ortaya çıktı.

FETÖ firarisi eski savcı Zekeriya Öz’ün Almanya’da saklandığı ev deşifre oldu. 17 Aralık darbe girişiminin mimarlarından Zekeriya Öz’ün, Freiburg’da Hirzberg Str. 79102 adresinde gizlendiği öğrenilirken binanın fotoğrafları da soruşturma dosyasına girdi. Öz’e korunaklı olması için hem kilise hem okul hem de huzur evinin yer aldığı bir kompleksin seçilmesi dikkat çekti.

Stratejik olarak seçilmiş

Huzur evinin arka tarafında bulunan bir dairede kaldığı tespit edilen Zekeriya Öz’e ayrıca özel bir minibüs tahsis edildi. Zekeriya Öz dışarıya çıkması gerektiğinde BND ajanları tarafından bu araçla çıkarılıyor. İstihbarat birimleri, Öz’ün son olarak bir deniz gezintisine götürüldüğünü belirledi. Stratejik olarak seçilen Öz’ün saklandığı ev Fransa’ya 30, İsviçre’ye 50 kilometre mesafede. Ayrıca evin içinde gizli bölmelerinin de olduğu öğrenildi.

BND tarafından korunuyor

Örgütün gizli toplantıları zaman zaman burada yapılıyor. Kompleksin bulunduğu sokakta, Alman istihbarat örgütü BND görevlileri şüphelendiği kişilere kimlik sorabiliyor.

BND kucak açmıştı

Hakkında yakalama kararı çıkarılacağını öğrendikten sonra önce Gürcistan’a ardından da Ermenistan’a geçen Zekeriya Öz’e Almanya kucak açmıştı. Yanında sahte kumpas dosyaları ve gizli bilgi belgeleri götüren Zekeriya Öz’ü Alman istihbaratı BND bağrına basmıştı.

Kaynak: Akşam

Kategoriler