Anasayfa » Firari FETÖ’cülerin eşleri Yunanistan’a kaçarken yakalandı
FETÖ'de Bugün

Firari FETÖ’cülerin eşleri Yunanistan’a kaçarken yakalandı

Firari FETÖ’cülerin eşleri, yasa dışı yollardan Yunanistan’a gitmek isterken yakalandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yapılan ihbar üzerine Edirne’nin Keşan ilçesinden Yunanistan sınırında bulunan İpsala’ya giden Murat Yılmaz yönetimindeki 22 NH 921 plakalı aracı durdurdu. Araçta yapılan aramada FETÖ ile bağlantıları oldukları tespit edilen ve yasa dışı yollarla yurt dışına çıkış yapmak istedikleri belirlenen eski genel cerrah Mehmet Ali Yılmaz, pratisyen hekim Meryem Dağdelen, ev hanımı Hatice Çelikcan ile sürücü ve organizatör Murat Yılmaz yakalanarak gözaltına alındı.

Dağdelen ve Çelikcan’ın, 15 Temmuz’dan sonra firar eden FETÖ’cü eşleriyle buluşmak için Yunanistan’a gitmek istedikleri belirlendi. FETÖ’cü üç şüphelinin, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkabilmek için kişi başı 6 bin avro karşılığında organizatör Murat Yılmaz ile anlaştıkları öğrenildi. Yılmaz’ın, başka bir suçtan infaz koruma memurluğu görevinden ihraç edildiği ve hakkında 2 ayrı suçtan yakalama kararı bulunduğu bildirildi.

Şüpheliler, Keşan İlçe Jandarma Komutanlığındaki sorgularının ardından hastanede sağlık kontrolünden geçirilerek Keşan Adliyesine sevk edildi.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler