Anasayfa » Firari FETÖ’cüler boş durmuyor: Can Dündar haber sitesi kurdu
FETÖ'de Bugün

Firari FETÖ’cüler boş durmuyor: Can Dündar haber sitesi kurdu

Türkiye’yi karalamak için her fırsatı değerlendiren ve gittiği her ülkede vatanını için yalan söylemeye devam eden Can Dündar bu konuda yabancı medyayı geçti. MİT tırları yalanı ortaya çıktıktan sonra Cumhuriyet Gazetesi’ndeki görevinden istifa eden ve yurt dışına kaçan Dündar, Türkiye’yi yurt dışındaki ağabeylerine satmak için FETÖ ile işbirliğine girdi.

Can Dündar yanına Hayko Bağdat’ı alırken, Markus Grill ve David Schraven ile ortak oldu.

Dündar, sadece yurt dışına kaçmakla kalmadı, ABD, Fransa, İngiltere, Almanya ve birçok ülkeyi tek tek gezerek Türkiye karşıtı tüm konferanslarda başrol aldı. Bu ihanetin ödülünü ise Almanya verdi.

Yavuz Baydar iş başında

Dündar, Berlin’de bir haber portalının başına geçti. Almanya’da Markus Grill ve David Schraven isimli iki gazeteci tarafından kurulan Correctiv isimli medya şirketi ortaklığıyla kurulan haber portalında Can Dündar’la beraber FETÖ’nün en önemli gazetecilerinden Hayko Bağdat da yer aldı. Bağımsız medya sloganıyla reklamı yapılan haber sitesinin azılı Türk düşmanı Alman gazeteleri Der Spiegel ve Bild tarafından desteklendiği ortaya çıktı. Dündar’ı himaye eden Correctiv isimli medya şirketinin kurucuları Grill ve Schraven’in Der Spiegel ve Bild için yıllarca çalıştıkları ve bu medya gruplarının desteğiyle Correctiv’i kurdukları belirtildi. Türkiye’ye saldırmak için FETÖ’ye de hizmet eden ve terör örgüte bağlılığını yaptığı haberlerle bildiren Dündar bu hareketinin yanı sıra bir haber de FETÖ’nün Pensilvanya cephesinden geldi. Avrupa’daki birçok gazetecinin verdiği bilgelere göre FETÖ, Avrupa’nın bazı şehirlerinde yeniden medya atılımı yapmak için kolları sıvadı. Medya çalışmalarının başına FETÖ’nün firari ismi Yavuz Baydar’ın geçtiği öğrenildi. Baydar, birçok Avrupa ülkesinde örgütlenme arayışına başladı. Baydar ayrıca başta Almanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde firar eden FETÖ’nün eski gazetecileriyle de iletişime geçti.

Kaynak: Takvim

Kategoriler