Anasayfa » Fetullah Gülen öldü mü?
FETÖ'de Bugün

Fetullah Gülen öldü mü?

fetullah-gulen-kac-yasinda-kitaplari-twitter
Fetullah Gülen

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın firari elebaşı Fetullah Gülen‘in öldüğü iddia edildi. Pensilvanya’daki elebaşı, son günlerde yayınlanan videolarında hasta olduğunu ifade etmiş, ölüm ve miras konularına değinerek örgüt mensuplarına “nasihat” vermişti. Örgütün yayınevlerinden Blue Dome Press ve Tughra Books, FETÖ elebaşının öldüğüne dair yazı yayınladı. Twitter’da paylaşılan yazıda, “Fetullah Gülen Hocaefendi bugün fani dünyaya veda etti.” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca, FETÖ elebaşının isteği üzerine yerine damadı ve özel sekreteri olan Cevdet Türkyolu‘nun geçeceği kaydedildi. Ancak, yazı kısa sürede silindi. FETÖ’cü yayınevleri tarafından paylaşılan yazı önce kaldırıldı, sonra yeniden eklendi.

fetullah-gulen-kac-yasinda-kitaplari-twitter

Silip tekrar paylaştılar

FETÖ’cü hesaplar tarafından elebaşı Fetullah Gülen’in öldüğü iddia edildi. İddia ilk önce örgütün ABD’nin New Jersey eyaletinden yayın yapan Tughra Books tarafından Twitter’da paylaşıldı.

feto-elebasi-iyice-kafayi-yedi

Paylaşımda, Gülen’in öldüğü belirtilirken yerine Cevdet Türkyolu’nun geçeceği ifade edildi. Ardından aynı yazı, örgütün ABD’deki yayıncısı Blue Dome Press tarafından da yayınlandı.

feto-elebasi-iyice-kafayi-yedi

Blue Dome Press ve Tughra Books, ayrıca FETÖ’nün Sızıntı’dan sonraki yayın organı olan Çağlayan dergisini de çıkartan ekip.

feto-elebasi-iyice-kafayi-yedi

feto-elebasi-iyice-kafayi-yedi

FETÖ’cü hesaplar tarafından yapılan paylaşımlar kısa sürede silindi. Bunun üzerine firari örgüt yöneticileri iddiaların gerçeği yansıtmadığını, söz konusu paylaşımları yapan hesapların ise hacklendiğini iddia etti. 

FETÖ elebaşı son kaydında örgütün para babalarına seslenmişti

FETÖ elebaşı son yayınlanan ses kaydında, örgüt mensuplarına “para kavgasına tutuşmayın” şeklinde nasihatler vermişti. FETÖ elebaşının bu konuşmayla Cevdet Türkyolu‘nu liderlikten men ettiği anlaşılıyordu.

FETÖ’cüler, elebaşı Fetullah Gülen’in öldüğüne dair paylaşımların, MİT’in Türkyolu üzerinden örgütü parçalama girişimi olduğunu ileri sürdü. Ancak, iddiaların örgüte ait 3 farklı hesaptan paylaşılması, örgütün emniyet mahrem yapılanması yöneticilerinden Önder Aytaç’ın Twitter’da örgüt mensupları tarafından ortak kullanılan hesaplar olduğunu söylemesi gibi faktörler, bu olayın örgütün kendi içindeki anlaşmazlıklar ve liderlik kavgasının eseri olabileceğini gösteriyor. 

Kategoriler