Anasayfa » FETÖ’ye bağlı kanal PKK propagandası yapmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ’ye bağlı kanal PKK propagandası yapmış

Gaziantep’te FETÖ’nün Kürtleri etkilemek için kurduğu Dünya TV’ye yönelik soruşturmada, tanık olarak ifade veren eski çalışanlardan F.Ç, örgütün PKK ile olan ilişkilerini anlattı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’ye bağlı Kürtçe yayın yapan eski Dünya TV Genel Müdürü firari sanık Remzi Ketenci ile Yönetim Kurulu Üyesi tutuksuz sanık İbrahim Ö. hakkında yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Dava dosyasında, tanık olarak ifadesi yer alan televizyon kanalının eski çalışanlarından F.Ç’nin verdiği bilgiler, FETÖ ile terör örgütü PKK arasındaki bağlantıyı bir kez daha ortaya koydu.

“PKK yöneticilerini övücü nitelikte haberler yaptık”

Terör örgütü PKK yanlısı haberler yaptıklarını dile getiren F.Ç, şunları kaydetti:

“Mart 2013’te Remzi Ketenci, beni ve kameraman N.K’yi yanına çağırarak canlı yayın aracıyla Almanya, Norveç, Danimarka, Fransa, Hollanda, Belçika ve İsveç’e gitmemizi istedi. Bu ülkelerde Türkiye’den kaçmış, aranan PKK yöneticileriyle görüşmemizi istedi. ‘Sözde baskı görmüş Kürtler adına yayınlar yapın, onları dinleyin, dertleriyle ilgileniyormuş gibi yaparak orada yaşayan PKK sempatizanlarına şirin gözükün.’ diye talimat verdi. Biz de bu ülkelere giderek Türkiye tarafından kırmızı bültenle arandığını öğrendiğim, PKK yöneticisi olduğunu söyleyen birçok kişiyi övücü nitelikte haberler yaptık. Hatta Almanya’da Kürtçe ‘Riburu’ isimli programda PKK’nın sözde eski komutanlarından birini ince ruhlu, sanatçı ruhlu biriymiş gibi gösterecek röportaj yaptık.”

Kaynak: AA

Kategoriler