Anasayfa » FETÖ’nün yeniden yapılanma buluşmaları deşifre oldu
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün yeniden yapılanma buluşmaları deşifre oldu

fetonun-yenİ-yapilanmasi
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) güncel yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, örgütün sözde Karaman il sorumlusu olduğu Sedat A.’nın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında dava açıldı. Ankara 21. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından açılan davanın iddianamesinde, örgüte dair çarpıcı detaylar yer aldı. FETÖ’nün Karaman’da yeniden örgütlenmeye başladığı ve bağış adı altında para topladığı belirtilen iddianamede, FETÖ’nün yeni taktikleri de yer aldı. Örgüt mensuplarının teknik ve fiziki takibe yakalanmamak için eşleriyle beraber piknik, yemekli ev davetleri, hamam ve havuz partilerinde bir araya geldikleri ortaya çıktı. İddianamede, yeniden yapılanma içerisinde ağırlıklı olarak daha önce FETÖ soruşturmaları kapsamında yargılanan kişilerin olduğu belirtildi.

fetonun-yeni-yapilanmasi
FETÖ’nün sözde Karaman il imamı

Buluşmalar için havuz ve hamamları seçmişler

İddianamede, örgüt mensuplarının dikkat çekmemek için piknik, yemekli ev davetleri, hamam ve havuz partilerinde bir araya geldikleri belirtildi. Ayrıca, örgütün para trafiği ile ilgili detaylar da yer aldı. Örgütün sözde üst düzey yöneticilerinin katılacağı toplantıları farklı şehirlerde düzenledikleri, örgütsel para aktarımının ise başkaları adına açılan banka hesapları üzerinden yapıldığı kaydedildi. FETÖ’nün yeniden yapılanmasının bu taktiklerinin, FETÖ’nün sözde Karaman il sorumlusu Sedat A.’nın takip edilmesiyle ortaya çıkartıldığı belirtildi.

İddianamede, şu ifadelere yer verildi:

“Sedat A’nın organize ettiği yemek, hamam ve havuz gibi isimler altındaki etkinliklerin, örgüt mensuplarını bir araya getirmek, yapılanmayı diri tutmak ve örgütsel dayanışmayı artırmak amacıyla yapıldığı değerlendirilmiştir. Şüphelinin, başkasının banka hesaplarını kullandığı, örgüt mensuplarına dağıtılmak üzere kendisine verilen paraları aldığı, diğer örgüt üyeleriyle periyodik olarak Konya ve Ankara’da buluştuğu, görüşmelerde örgütün gizlilik esasları doğrultusunda hareket ederek farklı sim kart ve telefonlar kullandığı, diğer örgüt mensuplarıyla görüşmelerini takipten kaçmak için internet üzerinden gerçekleştirdiği belirlenmiştir.”

FETÖ’nün Karaman imamı 

Sedat A.; Sinan E., Kadir E., Murat M. Ve Gökhan A., Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Demetevler semtinde gaybubet evinde toplantı yaptıkları sırada yakalandı. Ekiplerin evde yaptıkları arama sonucu, yüklü miktarda para ve örgütsel belgeler ele geçirildi. İddianamede, söz konusu şahısların “silahlı terör örgütü kurma ve yönetme” ile “terörün finansmanı” suçlarından her biri için 35 yıl 9 aya kadar hapis ile cezalandırılmaları talep edildi.

KAYNAK: ANADOLU AJANSI

Kategoriler