Anasayfa » FETÖ’nün yeni hedefi Trump’a ulaşmak
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün yeni hedefi Trump’a ulaşmak

ABD’deki FETÖ’cülerin kurdukları Washington Strategy Group (WSG) adlı şirket, önceki gün Trump yönetimine yakınlığıyla bilinen New York merkezli “Gotham Hükümet İlişkileri ve İletişimleri” adlı kuruluşu lobi faaliyetleri için tuttu. FETÖ adına ABD’deki seçilmiş kişiler nezdinde lobi yapacak olan Gotham, bu işi için 50 bin dolar peşin para alırken her ay da 20 bin dolar gelir elde edecek. Gotham’ın ortaklarından Brad Gertsman, FETÖ’nün kendi şirketlerini Beyaz Saray’la olan yakın bağları nedeniyle seçtiğini söyledi.

Trump için çalışmıştı

Gotham, Trump’ın seçim kampanyasının başlatmış ve halka ilişkiler faaliyetlerini yürütmüştü. Brad Gertsman, şirketlerinin Suudi Arabistan’daki Türk “siyasi tutukluların” bırakılması için ABD yetkililerini ikna etmeye çalışacağını ve kendisinin de bu amaçla Suudi Arabistan’a gideceğini söyledi. Süleyman Turhanoğulları’nın başkanlığını yaptığı Washington Strategy Group (WSG), Kasım 2016’dan Nisan 2017’ye kadar Kongre’deki faaliyetleri için 80 bin dolar harcadı.

6 ayda 150 bin dolar

WSG, Gotham dışında bir diğer lobi fırması The Estopinan Group’a da 2017’nin ilk çeyreğinde 20 bin dolar ödeme yapmıştı. Böylelikle FETÖ, sadece WSG aracılığıyla son 6 ayda toplamda 150 bin dolar harcamış oldu.

Kaynak: Sabah

Kategoriler