Anasayfa » FETÖ’nün verdiği askeri hâkimlik soruları birebir çıkmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün verdiği askeri hâkimlik soruları birebir çıkmış

FETÖ’nün askeri yargı yapılanmasını oluşturdukları iddiasıyla 136 kişi hakkında hazırlanan iddianamenin şüphelilerinden eski askeri hakim Veysel Uçar, Askeri Hakimlik Sınavı sorularının örgüt tarafından kendilerine verildiğini itiraf etti.

”Yurtta Sulh Konseyi” tarafından hazırlanan sözde atama listesinde Adana Sıkıyönetim Askeri Mahkemesi Askeri Hakimi olarak görevlendirilen Uçar, 2008-2009 yıllarında üniversiteye hazırlık için Gaziantep’in Nizip ilçesinde örgüte bağlı FEM Dershanesine gittiğini, 2009’da 9 Eylül Hukuk Fakültesini kazandığını söyledi. Uçar, İzmir’de “ev abiliğini” Muhsin Atıcı’nın yaptığı evde kalmaya başladığını söyledi.

Soruların hepsi çıkmış

Mezun olduktan sonra 2014’ün Ekim-Kasım aylarında yapılan hakimlik sınavına hazırlandığını anlatan Veysel Uçar, ifadesini şöyle sürdürdü:

“2014 yılının Eylül ayının başlarında, Muhsin kendisini bir arkadaşının aradığını eve iki abinin geleceğini ve bizimle görüşmek istediğini söyledi. Biz de kabul ettik. Akabinde gününü hatırlamadığım bir tarihte akşam vaktinde evimize ismini hatırlamadığım ve kendisini bir daha görmediğim bir şahıs ve kendini Metin olarak tanıtan 28-30 yaşlarında, 1.80 boylarında, kumral, gür, kısa ve hafif kır saçlı şahıs geldi. Benimle özel olarak konuşmak istediklerini söylediler. Baş başa benim odama geçtik. Burada Metin ve yanındaki şahıs bana Askeri Hakimlik Sınavı’na hazırlanıp hazırlanmadığımı sordu. Ben de Askeri, İdari ve Adli olmak üzere hakimlik sınavlarına çalıştığımı söyledim. Bana Metin’in elinde bulunan poşetin içinden bir A4 kağıdı uzattılar. Bu soruların Askeri Hakimlik Sınavı’nda çıkabileceğini söylediler. Kendisine bu konuda hiçbir soru sormamamı ve kağıda bir saat bakıp tekrar kendisine vermemi istediler.

Ayrıca bu eve bir daha gelmemem gerektiğini söylediler ve telefon numaramı değiştirmemi istediler. Askeri Hakimlik Sınavı’ndan sonra net hatırlamakla birlikte takriben 3-4 hafta sonra saat 11.00 sıralarında, Kızılay’da ismini hatırlamadığım bir kafede buluşacağımızı söylediler. Ben de kabul ettim. Kağıtta 60 tane karışık derslerden soru vardı. Bu sorular doğru cevapları işaretlenmiş sorulardı. Bir saat bu soruları inceledikten sonra kağıdı kendisine geri verdim. Bu tarihten yaklaşık iki hafta sonra sınava girmek için ilk önce İstanbul Deniz Harp Okuluna gittim. Askeri hakimlik sınavına girdiğimde Metin isimli şahsın bana vermiş olduğu 60 sorudan 60’ının da sınavda çıktığını gördüm.”

Sınav sonrası Ankara’ya ablasının yanına döndüğünü belirten Uçar, “Burada şu anda numarasını ve kimin üzerine olduğunu hatırlamadığım kontörlü GSM hattımı değiştirerek, başka bir hat aldım. Artık o kadar çok beynim yıkanmıştı ki yaptığım tüm hareketlerin tedbir amaçlı olduğunu düşüyor ve sorgulamıyordum.” dedi.

 

Kaynak: AA

Kategoriler