Anasayfa » FETÖ’nün suikast timi serinlemek için menfeze girmiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün suikast timi serinlemek için menfeze girmiş

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan FETÖ’cü Zekeriya Kuzu, “serin olduğu için menfeze girdiğini” öne sürdü.

FETÖ’nün suikast timinde yer alan ve menfezde yakalanan darbeciler arasında bulunması nedeniyle “menfez paşası” olarak da anılan eski Başçavuş Zekeriya Kuzu, mahkemedeki savunmasında menfeze serin olduğu için girdiklerini, dinlendikten sonra yola çıkıp teslim olmayı planladıklarını iddia etti.

FETÖ’nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin 2’si firari, 43’ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın görülmesine Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Çiğli Üssü imamı

Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında FETÖ’nün “üs imamı” olarak anılan, “paşa” lakaplı Kuzu, “Marmaris görevi”ne yurt dışında bulunan 3 kişi dışındaki 13 MAK personelinin katıldığını belirtti.

“Sıkıyönetim ilan edildiğini, Cumhurbaşkanının emniyetini sağlamak için gittiğimizi helikopterde öğrendik.” iddiasında bulunan Kuzu, “Sıkıyönetimin ilan edildiğini yerdeyken Gökhan Şahin Sönmezateş’ten de duysaydım bile göreve giderdim.” dedi.

‘Serin olduğu için menfeze girdik’ yalanı

Menfezde yakalandıklarını anımsatan Kuzu, “Menfeze serin olduğu için girdik. Dinlenip yola çıkıp teslim olacaktık. Üzerimizde 1,5 saat boyunca bizi aradılar. Olay daha büyümesin diye kendimizi ifşa ettik.” iddiasında bulundu.

Kaynak: AA

Kategoriler