Anasayfa » FETÖ’nün sözde Kozan imamına 12 yıl hapis
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün sözde Kozan imamına 12 yıl hapis

Mahkemede “Fetullah Gülen’e terörist denmemesi gerekir.” diye savunma yapan Adana’nın Kozan ilçesinin FETÖ imamı 12 yıl hapse çarptırıldı.

“FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yargılanan Kozan ilçesinin sözde imamı Ali Şen, Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Ödemiş T Tipi Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

FETÖ elebaşını savundu

Örgütün kapatılan dershanesinde ve Zaman gazetesinde görev yaptığını ve 8 yıl yurt dışında kaldığını söyleyen FETÖ imamı, örgüt elebaşı Gülen’i överek “Mahkeme terörist mi değil mi, karar vermemiştir. Karar verilmeden bir kişiye terörist ya de teröristbaşı denmemesi gerekir.” diyerek suçlamaları kabul etmedi.

Tehdit savurdu

Mahkeme heyetine tehditkar tavırla “Biz bu kararı hükümet değiştiğinde de verebiliriz diye yazın.” diyen sanık, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan kastın yoğunluğu, suç konusunun önem ve değeri göz önüne alınarak alt hadden uzaklaşmak suretiyle 8 yıl hapse mahkum etti. Ayrıca sanığın suçu örgüt faaliyeti çerçevesinde işlemiş olduğu belirtilerek ceza yarı oranında artırılarak 12 yıla çıkarıldı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler