Anasayfa » FETÖ’nün sıkıyönetim komutanına 4 kez müebbet
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün sıkıyönetim komutanına 4 kez müebbet

15 Temmuz darbe girişimi sırasında sözde “Kırşehir Sıkıyönetim Komutanı” olarak görevlendirilen eski Albay Ömer Kulaç, 4 kez müebbet ve 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada Kulaç, savunma hakkı saklı kalmak kaydıyla dava dosyaları ve belgelerinin kendilerine ulaşmasının ardından savunma yapacağını söyledi.

Kulaç’ın avukatı ise dosyaların müvekkiline eksik gönderildiğini, tekrar tamamının gönderilmesiyle savunma yapabileceğini, dosyada iki farklı ByLock belgesi bulunduğunu, çelişkilerin giderilmesi gerektiğini ileri sürdü.

Mahkeme heyeti Kulaç’tan bir kez daha savunma yapmasını istedi. Kulaç’ın dosyalar ulaşmadan savunmaya yapamayacağını söylemesi üzerine mahkeme heyeti, savunma haklarının kötüye kullanıldığını, dava ve yargılama sürecinin uzatılmaya çalışıldığını ve savunma yapması gerektiğini açıkladı.

Kulaç’ın yine savunma yapmayacağını söylemesi üzerine mahkeme heyeti kararını açıklamak üzere ara verdi.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, Kulaç hakkındaki kararını açıkladı.

Kulaç, “Anayasal düzeni ortadan kaldırma”, “Cumhurbaşkanına suikast ve saldırı, anayasayı değiştirme”, “TBMM ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini engellemeye teşebbüs etme” suçlarından” 4 kez müebbet, ayrıca silahlı terör örgütü üyesi olma suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Öte yandan Kulaç’ın darbe girişimine yönelik paylaşımlarda bulunan “Analizi Harbiyeli” adlı Twitter hesabının kullanıcısı olduğu tespit edilmişti.

Kaynak: AA

Kategoriler