Anasayfa » FETÖ’nün sandık kumpası aydınlanıyor
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün sandık kumpası aydınlanıyor

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul’da gerçekleşen seçim usulsüzlüğüyle ilgili 43 şüpheli hakkında yürütülen soruşturmada 2 şüpheli gözaltına alındı.

Bylock kullanıcısı olan 2 şüpheliden A.Ç’nin sandık başkanı olduğu öğrenildi. Bir diğer şüpheli M.S.’nin ise Milli Savunma Üniversitesi’nin kazanarak 2017 yılında 8 ay subaylık eğitimi aldığı, FETÖ iltisakı nedeniyle okuldan atılmasına rağmen beden öğretmeni olarak devlet okulunda işe başladığı belirlendi.

İstanbul’da seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla 43 sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkında yürütülen soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada 43 şüphelinin FETÖ ile irtibatı tespit edildi. Şüphelilerden 2 Bylock kullanıcısı İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan M.S’nin Sultanbeyli’de yer alan Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu’nda bin 291 sayılı sandıkta sandık üyesi olarak görev yaptığı öğrenildi. Spor akademisi mezunu olan M.S’nin 2017 yılında darbe girişimi sonrası kurulan İzmir Foça’daki Milli Savunma Üniversitesi’ni kazandığı ve burada eğitim almaya başladığı belirlendi. 8 ay subaylık eğitimi alan M.S’nin okuldan atıldığı M.S’nin son olarak devlet okulunda beden eğitimi öğretmeni olarak çalıştığı öğrenildi.

Gözaltına alınan bir diğer Bylock kullanıcısı şüpheli ise A.Ç oldu. A.Ç’nin Ataşehir Hasan Leyli İlköğretim Okulu’nda bin 49 no’lu sandıkta sandık başkanı olarak görev yaptığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında şuana kadar toplam 43 şüpheliden 35’inin ifadesine başvurulurken, 26 şüpheliye yurt dışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Şüphelilerden 1’inin FETÖ’ye bağlı bir şirkette sigorta kaydı bulunduğu kaydedildi.

Kaynak: A Haber

Kategoriler