Anasayfa » FETÖ’nün mahrem imamına skandal tahliye kararı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün mahrem imamına skandal tahliye kararı

fetonun-mahrem-imami-ne-demek
Osman Alagöz

Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesi, skandal bir tahliye kararına imza attı. Sabah gazetesinin haberine göre, FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Osman Alagöz hakkında tahliye kararı verildi. “Ömer” kod adlı mahrem imam Alagöz, 14 Aralık 2021’de Gaziantep’te yakalanarak gözaltına alınmıştı. Alagöz, sonrasında İstanbul’a getirildi ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Alagöz’ün ankesörlü telefon soruşturmasında muvazzaf olarak görev yapan Yarbay Muharrem T.’yi ankesörlü kartla aradığı ve mahrem imamı olduğu belirlendi. Yarbay Muharrem T. ve Alagöz’ün, 90’lı yıllardan beri örgütle irtibatlı olduğu tespit edildi. Yarbay Muharrem T.’de Alagöz ile aynı tarihte Gaziantep Orduevi’nde yakalanarak tutuklanmıştı. Alagöz’ün, 90’lı yıllardan beri TSK’daki örgüt üyeleriyle irtibata geçtiğine ilişkin hakkında ifadeler bulunuyor. Ayrıca kullandığı ankesörlü telefon kartları ve cep telefonlarının HTS analizlerinin karşılaştırılması sonucunda uyumlu olduğu saptandı. Tüm bu delillere rağmen, Alagöz adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

fetonun-mahrem-imami-ne-demek

Yarbay Muharrem T.

Mahkemenin serbest bıraktığı Alagöz hakkında itirafçı beyanı var

FETÖ’nün mahrem imamı Osman Alagöz hakkında itirafçı beyanları bulunuyor. FETÖ itirafçısı bir şahıs, Alagöz hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kurban parası toplardı. Zaman Gazetesi ve Sızıntı dergilerine abone kazandırırdı. Haftalık sohbetlere öğretmenlik ederdi” şeklinde ifadelerde bulunuldu. Şüpheli eski asker Muharrem T. de ifadesinde, “Ortaokulda beni askeri okullara hazırlayan kişiydi. Kod adı ‘Ömer’di. Ağrı’da görev yaptığım sırada başka bir şahısla ziyaretime geldi. Aynı kartla aranan şahısların tamamı ortaokul arkadaşlarımdı. Beraber yapıya ait evlerde ders çalıştığım kişilerdi.”

FETÖ’nün mahrem imamının HTS analizleri uyumlu

FETÖ‘nün mahrem imamı Osman Alagöz’ün serbest bırakılması bir skandal olarak medyaya yansıdı. Çünkü, Alagöz’ün ankesörlü telefon kartı ve cep telefonunun HTS analizleri karşılaştırıldı ve uyumlu olduğu tespit edildi. Buna göre, cep telefonunun 31 Mart 2012’de saat 20.09’da İstanbul Üsküdar’da baz verdiği, aynı tarihte kullanımındaki 24….33 numaralı ankesörlü kartın Üsküdar’daki 21…..32.. no’lu ankesörlü telefon cihazından kullanıldığı belirlendi. Bu cihazdan yapılan aramalarda Kara Kuvvetleri’nde görevli Yarbay Muharrem T. ve Astsubay Mustafa A.’nın arandığı kaydedildi.

Alagöz, Eylül-Kasım 2012 tarihlerinde Gaziantep’teyken ankesörlü telefon kartından Yarbay Muharrem T. ile görüştü. Soruşturma kapsamında Muharrem T.’nin ankesörlü telefon kartından 2012-2013 yılları arasında Kahramanmaraş, Erzurum ve Gaziantep’ten 5 kez arandığı belirlendi. Muharrem T.’nin, 3 tane ankesörlü karttan da İstanbul, İzmir ve Gaziantep’ten 2012-2013’te 7 kez arandığı tespit edildi. Alagöz ve Muharrem T.’nin 2013’te Ağrı ve Ankara’da bir araya geldikleri de HTS analizlerinden saptandı.

Alagöz’üni “Edebistan” adındaki bir internet sitesine röportaj verdiği, kendisini “Sızıntı Dergisi yazarı” olarak tanıttığı kaydedildi. Ayrıca, “Milli Mücadelede Kınalı Eller”, “Bir Leyla Düşlemesi”, “Kekik Kokulu Sevda” isimli kitapların yazarı olduğu, bu kitapların da örgüte ait yayınevlerinden çıkarıldığı belirlendi.

15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı

Osman Alagöz ve Yarbay Muharrem T. hakkında, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, 90’lı yıllardan 2012-2013’e kadar örgüt ile irtibatı olan, ancak bu konuda beyanda bulunmayan Yarbay Muharrem T. hakkında:

“Aradan geçen 20 yıllık süre zarfında FETÖ‘nün mahrem yapılanmasında ‘öğrenci’ konumunda bulunan bir şahısla hiçbir şekilde iletişime geçilmemesinin örgüt içi işleyişe ve ‘mahrem imam’, ‘öğrenci’ ilişkisine aykırı olduğu, verdiği bilgilerin örgüt üyelerini deşifre edecek nitelikte olmadığı…” değerlendirmesi yapıldı.

 

 

Kategoriler