Anasayfa » FETÖ’nün ‘karanlık’ adamı yakalandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün ‘karanlık’ adamı yakalandı

FETÖ’nün emniyet yapılanmasının önemli isimlerinden biri olan ve FETÖ’nün birçok operasyonel faaliyetinde adı geçen eski emniyet müdürü Bayram Özbek, Kartal’da Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir evde yakalandı.

Samanyolu TV’deki Tek Türkiye dizinde geçen ve birçok kişiyi hedef gösteren “Karanlık Kurul” adlı yapının diyaloglarını yazan isim olarak da gündeme gelmişti.

Her taşın altında

ÇYDD Başkanı Gülseven Yaşer’in ifadelerine göre Özbek, komiser olduğu dönemde Türkan Saylan’ın kurduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine sızmış ve burada FETÖ lehine faaliyet göstermişti. Özbek ayrıca Danıştay cinayeti sürecinde tetikçi Alparslan Aslan’ın Elazığ’daki ailesine yönelik soruşturmayı aksattığı iddiasıyla da suçlanmıştı.

Özbek, Kapatılan Samanyolu TV’deki Tek Türkiye dizinde geçen “Karanlık Kurul” adlı yapının diyaloglarını yazan isim olarak da gündeme gelmişti. Dizi senaryosunun FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatlarıyla hazırlandığı, yapılacak operasyon ve örgütün hedefindeki kişilere dair bu diziyle mesaj verildiği ortaya çıkmıştı.

“Tahşiyeciler” adlı dini gruba kumpas kurulduğu iddiasıyla açılan davada sanık olan Özbek, bir süredir firari olarak aranıyordu. Çağlayan Adliyesi’ne sevk edilen Özbek tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Milliyet

Kategoriler