Anasayfa » FETÖ’nün kanalında Türkiye’yi tehdit etti
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün kanalında Türkiye’yi tehdit etti

FETÖ kapsamında kapatılan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Erkam Tufan Aytav’ın Youtube kanalında yaptığı “30 Dakika” programına katılan Rudaw yöneticisi Rebwar Kerim Türkiye’ye tehditler savurdu.

FETÖ’nün Kuzey Irak imamı Talip Büyük ile birlikte hareket eden Rebwar Kerim’in defalarca Pensilvanya’ya gittiği ve birçok Abant toplantısına katıldığı öğrenildi. FETÖ’nün Kuzey Irak’taki okullarından mezun birçok ismin Rudaw TV’de çalıştığı belirlenirken Rudaw Türkiye Masası yöneticisi Osman Nuri’nin de FETÖ okullarından mezun olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’yi tehdit etti

FETÖ firarisi Erkam Tufan Aytav’ın programında Türkiye’ye tehditler savuran Rebwar Kerim, FETÖ’nün bölgedeki etkili isimlerinden biri olarak biliniyor.

Birçok kez Pensilvanya’ya gitti

FETÖ’nün Kuzey Irak imamı Talip Büyük ile birlikte hareket eden Rebwar Kerim’in defalarca Pensilvanya’ya gittiği ve birçok Abant toplantısına katıldığı belgelendi.

FETÖ imamı araya girdi

Bir dönem yolsuzluk dosyalarına adı karıştığı için Neçirvan Barzani tarafından Rudaw’dan kovulan Rebwar Kerim, FETÖ’cü imam Talip Büyük’ün araya girmesiyle yeniden Rudaw TV’deki görevine iade edildi.

Örgütün gazetesini yönetti

FETÖ’nün Kuzey Irak’ta çıkardığı gazetenin yöneticiliğini ve başyazarlığını yapan Rebwar Kerim’in Erbil’de gerçekleştirilen Abant Platformu’nda oldukça etkili olduğu ve konuşmalar yaptığı biliniyor.

Türkiye masası örgütün kontrolünde

Rudaw Tv’nin Türkiye Masası yöneticisi Osman Nuri’nin de FETÖ okullarından mezun olduğu ve birçok Kürt iş adamını Pensilvanya’ya götürdüğü belirtiliyor.

Kaynak: Takvim

Kategoriler