Anasayfa » FETÖ’nün iki farklı senaryosu
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün iki farklı senaryosu

Emniyet Genel Müdürlüğünün (EGM) hazırladığı kapsamlı FETÖ raporunda dikkat çekici tespitler yer aldı.

Bir ülkenin yönetimine sızma ve o ülkeyi teslim almanın terör örgütlerini aştığını ve organizatör bir aklın devrede olduğunu ortaya koyduğuna vurgu yapılan raporda, gelinen noktada FETÖ’nün iki farklı senaryoyu temel alarak hareket edebileceği anlatıldı.

İlk senaryo yer altına inme

Rapora göre birinci senaryo, savunma ağırlıklı hareket tarzını esas almaktadır. Bu senaryonun odak noktasını yer altına çekilme, yeniden güçlenme ve saldırma oluşturmaktadır.

Uzun dönemli yer altına çekilme, konunun gündemden tamamen düşmesini bekleme, yeni nesillerin yaşananları unutması, FETÖ’nün tehlikeden uzaklaşması ve zaman faktörünü lehine kullanması amaçlarına hizmet etmektedir.

Şartların yeniden olgunlaşacağı ana dek örgütsel faaliyetler yer altında devam edecek. Uygun iklim bulunduğunda ise tekrardan yer altından çıkılarak faaliyetlerin hayatın her alanına yayılması ve bu alanlarda bir kez daha hegemonya kurulması hedeflerine yönelik eylemlerin devam ettirilmesi söz konusu olabilecektir.

İkinci senaryo saldırı ağırlıklı

Rapora göre örgütün ikinci senaryosu ise saldırı ağırlıklı. Bu senaryonun odak noktası; siyasi ve ekonomik psikolojik harp yöntemlerine başvurmak, zıt kutuplar arası çatışmalar çıkarak kaos ortamı meydana getirmek gibi eylemlerden oluşmaktadır.

Kaynak: Haber 7

Kategoriler