Anasayfa » FETÖ’nün gelinleri ajan gibi çalışmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün gelinleri ajan gibi çalışmış

Hâkim, savcı ve subaylarla evlendirilen FETÖ’nün ajan gelinlerinin, eşlerinin mahrem bilgilerini örgüte aktardıkları ortaya çıktı.

İzmir’deki “Askeri Casusluk” kumpasını kuranlara yönelik açılan 102 sanıklı davada ifadeleri yer alan gizli tanıklar örgütün deşifresine yönelik ilginç bilgiler verdi.

Gizli tanık “Zaman”, askeri okullarda ve polis akademisinde eğitim gören FETÖ yapılanması mensubu öğrencilerin ilerleyen süreçte yapacakları evlilik için eşlerinin örgüt tarafından belirlenen 5/5 şakirt olan kadınlardan özel olarak seçildiğini anlattı.

Subay, savcı ve hâkimlere özel eş

FETÖ’nün evlilik yapılanmasıyla ilgili gizli tanık “Zaman” şunları anlattı:

Şakirtler için 1/5, 2/5, 3/5, 4/5 ve 5/5 gibi puanlama sistemi mevcuttur. 5/5 veliler için tamamıyla kazanılmış mütevelli veya kurum çalışanı kişiler, öğrenciler içinse tam şakirt olarak nitelendirilir. FETÖ yapılanması içerisinde yer alan kadınlar üniversite 2’nci sınıftan itibaren güzellik ve zeka seviyelerine göre kategorize edilirdi. En güzel ve zekileri subay, savcı ve hâkimlere, MİT mensuplarına, rütbeli emniyet mensuplarına, genç bürokratlara, savcı ve hâkim olacak avukatlara, zengin mütevelli esnafa ayrılırdı. Askerlerle evlendirilecek olanların başları açtırıldı. Tesettürlü giyimden vazgeçirilirdi. Bu meslek gruplarıyla evlendirilecek olanlar FETÖ yapılanmasının birer ajanı olurdu. Çünkü evli olacakları veya evli oldukları eşlerin tüm mahrem bilgilerini, zaaflarını, hobilerini ve fobilerini FETÖ yapılanmasında bağlı bulundukları imamlara iletirdi.”

FETÖ’ye bağlı aşırı itaatkâr kadınlar seçilmiş

Büyük bir fişleme arşivinin oluşturulduğuna değinen gizli tanık şöyle devam etti:

“Bu meslek gruplarındaki kişilerin en mahremlerini yasa dışı olarak kayıt altına alınmak suretiyle büyük bir fişleme arşivi oluşturdular. Bu elemeden sonra kalan kadınlar FETÖ mensubu öğretmenler, polis memurları, astsubaylar diğer kamu kurumundaki memurlar ile evlendirilmek suretiyle arşivlemeye ve fişlemeye devam edildi. FETÖ yapılanmasında yer alan mensupların tamamına yakınını bu şekilde evlendirildi. Hatta bu evlenme işlemlerinde kullanılmak üzere önce özel bir katalog oluşturuldu. Bu katalogda FETÖ yapılanmasına bağlı aşırı itaatkâr kadın mensupların fotoğrafları ve özel bilgileri bulunurdu. FETÖ yapılanmasının önem verdiği konumlara göre sırayla seçmeler yaptırıldı, elemelerden sonra en son kategoride yer alan evlendirilecek kadınların kataloğu rehberde yer alırdı.”

Kaynak: DHA

Kategoriler